AvalehtKarjääriabi Artiklite arhiiv Kodust tööle
 

Kodust tööle


Väikese lapse kõrvalt tööleminek on üks raskemaid otsuseid, mida naine peab tegema. Millal oleks õige aeg? Kuidas seda teha kõigile osapooltele võimalikult sujuvalt? Kui olete kindlalt otsustanud, et tahate tööle minna, siis toome Teile mõned nõuanded, mis võivad Teile üleminekuajal toeks olla.

› Leidke lapsele hoidja või koht lasteaias. Tutvuge oma võimalustega põhjalikult. Teadmine, et Teie lapse eest hoolitseb kompetentne ja hooliv inimene, annab Teile meelerahu.
› Arutage (tulevase) ülemusega läbi oma tööülesanded ja tööaeg. Kui Teie tööandja on vastutulelik, saate ehk valida paindlikku tööaega või töötada mingi aja töönädalast kodus.
› Alustage lapse harjutamist lasteaiaga (hoidjaga) vähemalt paar nädalat enne tööleminekut. Veetke mõnda aega koos lapsega, vähendades pidevalt oma kohaloleku aega. See võimaldab Teie lapsel uue keskkonnaga tuttavaks saada, aitab nii Teil kui lapsel harjuda uue olukorraga ning Te õpite tundma inimest, kelle hoolde oma lapse jätate.
› Alustage oma esimest töönädalat nädala teisest poolest. Kui esimene nädal on lühem, teeb see asja veidi lihtsamaks, kuna pinge on esialgu suur.
› Kui Teil on võimalik, töötage esimesed nädalad osalise ajaga (võib-olla kolm päeva nädalas) või tehke lühemad päevad (lahkuge kella 5 asemel näiteks kell 3). Jälle on see abiks uue olukorraga kohanemisel.
› Kui annate veel lapsele rinda, siis jätkake seda. See annab lapsele turvatunde ja teist lahusolek ei mõju talle nii raskelt.
› Rääkige teiste töötavate emadega, kuidas nemad selle aja üle elasid. Kindlasti on neil Teile head nõu ja julgustust anda!

Refereeritud Internetist
Artiklite otsing