AvalehtKarjääriabi Artiklite arhiiv Kas jätkata tööd või jääda pensionile?
 

Kas jätkata tööd või jääda pensionile?

Paljud töötajad ootavad pensioniiga kui aega, mil nad saavad teha kõike seda, milleks seni aega pole olnud. Nad arutavad ja planeerivad seda aega kui suurt sündmust, mil neil pole vaja enam muretseda ajakavade ja kohtumiste pärast. Nüüd on aeg elust mõnu tunda.

Ent siiski võib vajalikuks osutuda töö jätkamine, sest mure sissetulekute pärast või soov oma karjääri edasi arendada ei võimalda veel pensionile jääda.

Üha enam seeniore soovib jätkuvalt rakendada oma võimeid ja kogemusi töö kaudu. Nad võivad osutuda kasulikuks nooremate töötajate koolitamisel, pikaajalisi kogemusi nõudvatel töödel või lihtsalt jätkates seda, millega nad aastaid suurepäraselt hakkama on saanud.

Üheks tähtsamaks töö jätkamise põhjuseks on hirm sissetulekute vähenemise ees. Kardetakse jääda sõltuma väikesest pensionist, lastest ja sotsiaaltoetustest. Töötades saab jätkata harjumuspärast elustiili.

Kuigi paljud tänased seeniorid on parema haridusega kui minevikus, jääb see sageli siiski alla tänapäeva ettevõtetes esitatavatele nõudmistele. Tööandjad eelistavad nooremaid töötajaid, seetõttu on vanemal elanikkonnal raskem tööd leida. Terviseprobleemid seavad piirid tööajale ja -tingimustele.

Ent vanemal tööjõul on ka märkimisväärseid eeliseid: nad on lojaalsemad, usaldusväärsemad, kogenumad ja vähenõudlikumad. Kuna lähiaastatel vanemaealiste osakaal elanikkonnas kasvab veelgi, räägib see tõsisest konkurentsist vana ja kogenud ning noore ja hakkaja töötaja vahel.

Refereeritud Internetist
Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 0  |  Keskmine hinne: 0
Hinda:
Artiklite otsing