Kasulik on iga päev varakult tööle jõuda. Kasutage seda aega oma päeva planeerimiseks. Päeva lõpus lahkuge pigem pisut hiljem, kui varem. Andke ülemusele märku, et olete töö nimel nõus ka pisut kauem olema, peaasi, et kõik vajalik saaks tehtud. Kui teete ületunnitööd, veenduge, et ülemus teaks seda. Mõnele tööandjale see ei meeldi, kuna nad kardavad, et hakkate küsima lisaraha. Kui Teie tööandja ületunnitööd taunib, siis talitage muidugi tema soovide kohaselt, ent andke teada, et olete alati valmis aitama.
Olge entusiastlik
Leidke oma töös alati midagi nauditavat. Rääkige sellest ka teistele, eriti oma töökaaslastele. Rõhutage neid aspekte, mida Te tahaks teha ja teetegi hästi. Innustage teisi. Rääkige oma töö meeldivatest külgedest ka tööandjale. See aitab teil keskenduda neile ülesannetele, milles olete edukas ning mida sooviksite veelgi arendada. Seda märkavad ka teised.
Olge valmis võtma suuremat vastutust. Andke ülemusele teada, et soovite edasi liikuda. Kohe uuele tööle asudes hakake õppima uusi asju. Kui tunnete, et saate milleski kasulik olla, lööge käed külge.
Esimesel töönädalal korraldage ülemusega kohtumine. Andke teada, et soovite ettevõttele veelgi väärtuslikum olla. Küsige, mida peaksite tegema, et saada lähiajal palgakõrgendust. Võtke endale eriülesandeid, mis aitaks Teil oma oskusi arendada. Määrake kindlaks järgmine kohtumise aeg, et koostada ülevaade saavutatust. Teadke täpselt oma tööülesandeid, mis toovad Teile palgakõrgenduse. Küsige ülemuselt aeg-ajalt tagasisidet.
Küsige koolitust
Osalege võimalikult palju koolitustel! Võtke vastu kõik, mis tööandja Teile pakub. Isegi kui see pole otseselt Teie erialaga seotud, aitab see Teil arendada uusi oskusi mõnel muul alal. Määratlege vajalik koolitus, mis aitaks Teil oma tööd paremini teha. Kui tööandja Teile seda ei paku, selgitage talle, kuidas koolitus ettevõttele kasuks tuleks. Küsige abi parimate koolitusvõimaluste leidmiseks.
Mõelge, mida peaksite veel õppima, et liikuda edasi või saada soovitud töö. Käige täiendkursustel. Selle asemel, et vaadata kodus telekat, lugege erialaseid raamatuid ja ajakirju. Hoidke end kursis kõigi muutustega.
Leidke viis, kuidas oma töötulemusi mõõta. Pange kirja täidetud tööülesanded. Võrrelge tulemusi varasemate tulemustega või teiste samal ametikohal töötavate inimestega. Kui tulemused on head, saatke tööandjale aruanne.
Analüüsige järgmist: kokkuhoitud raha, suurenenud müügiprotsent, teenindatud klientide arv, läbitöödeldud ühikute arv, käibe kasv.
Ärge lihtsalt lahkuge
Mõnikord ei tule tööst lihtsalt midagi välja. Võib-olla on teil tunne, et teil pole kuhugi areneda. Alati on mõistlikum hakata otsima uut tööd, kui muutuda kibestunuks. Ent enne allaandmist küsige edutamist ettevõtte siseselt. Või nõudke tööandjalt suuremat vastutust või eriülesandeid.
Kui siiski otsustate lahkuda, alustage vaikselt tööotsinguid. Täidke endiselt korralikult oma tööülesandeid ning säilitage positiivsus. Kui leiate uue töö, öelge seda tööandjale vajaliku etteteatamisajaga. Pidage meeles, et järgmine tööandja võib võtta ühendust eelmisega, seetõttu olge viimastel päevadel nii sõbralik ja töökas kui vähegi võimalik.
Refereeritud Internetist