AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv Ellujäämiskursus majanduskriisis
 

Ellujäämiskursus majanduskriisis

 

Ennustuste kohaselt on iga kümnes eestlane kevadel 2009 tööta (SEB). Vähe sellest – igapäevaselt kuuleme sundpuhkustest, lühendatud tööajast, koondamistest, palgakärbetest. Päris hirmuäratav, kas pole? Siinkohal kasutame võimalust tuua Sinuni lihtsad nõuanded, kuidas majanduskriis edukalt üle elada.

1.    Ela säästlikult

Analüüsi oma tarbimisharjusi. Tee selgeks, milleta saaksid tegelikult edukalt hakkama või mille pealt kokku hoida. Väldi või lükka võimalusel edasi uute liisingute, järelmaksude ning laenude võtmist. Kindlasti hoidu SMS-laenust, isegi miljonär ei ole nii rikas, et seda endale lubada.

 2.    Hajuta riske

Kui Sul on „sukasääres“ varanatukest, siis hajuta seda. Hajutada saad paigutades oma sääste püsiväärtustesse (kuld, vääriskivid), valuutasse, erinevatesse pankadesse erinevatele hoiustele-fondidesse-aktsiatesse. Katsu alati hoida varu ning mitte elada peost suhu. Soovituslik on vähemalt 1-2 kuu kulude jagu mustade päevade tarbeks varutud raha.

 3.    Tähista mõistlikult

Jõulud ja aastavahetuspidu on käega katsuda. Oled Sa kalkuleerinud, kui palju kulutad tähtpäevadele ja pidutsemisele? Kingitusi tehes rõhu pigem emotsionaalsele väärtusele ning pühade tähistamisel toredale ühistegevustele.

 4.    Ole töökas

Eksid, kui pead end asendamatuks. Anna endast tööpostil iga päev parim, et ülemus oleks kindel just Sinu töökoha säilitamise õigsuses. Sul võib olla vajadus harjuda tööülesannete kasvu või palga kahanemisega, sest ka Sinu tööandjal on rasked ajad.

 5.    Toeta lähedasi

 

Rasked ajad võivad tabada meid kõiki ja ometi ei ole Sa siin maailmas üksi. Paku oma abi lähedastele ning ära karda ka ise abi paluda. Tugi ei pea alati rahaline olema. Mõnikord piisab ka heast sõnast või tugevast kallistusest, et uut jõudu ja jaksu leida. Hoia oma lähedasi ning näita, et oled ellujääja!

 Olukord meie armsal Eestimaal on keeruline ja samas mitte lootusetu. Ka Sinul on aeg rahulikult maha istuda ning endale selgeks teha, kuidas raskustele vastu saad seista.

 

Janeli Salumets

CV Keskus

Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 0  |  Keskmine hinne: 0
Hinda:
Artiklite otsing