Ebameeldiv tööülesanne võib kogu päeva ära rikkuda - juba hommikul ärgates tundub päikesepaisteline päev sünge ja pilvine. Surume hambad risti ja läheme vastikule päevale vastu. E.G.U. Erapraksise arst- psühhoterapeut Veronika Elmet õpetab, kuidas ebameeldivate tööülesannetega toime tulla.
Ütle endale, et sa ei pea ebameeldiva isikuga kokku saama. Järgmise asjana mõtle välja, miks temaga kohtumine sulle vajalik või kasulik on.
Hinda olukorda
Pead äärmiselt ebameeldiva inimesega kokku saama. Anna hinnang, miks ta sulle vastumeelne on. Võib-olla oled temaga varem kokku puutunud ja tookord ilmnes, et ta on pirtsakas ja põhjendamatult nõudlik. Võib-olla kuulsid aga hoopis kolleegi käest, et selle inimesega on raske toime tulla.
Mõtle tulemusele
Ees seisab ebameeldiv jutuajamine. Sa tead juba ette, et emotsioonid pääsevad valla. Aga kui sa seda jutuajamist ette ei võta, pole loota, et asjad paremuse poole lähevad. Niisiis keskendu tulemusele - juba pikka aega on kolleegid pinges, otsustav jutuajamine võib olukorda parandada ja kõik saavad jälle normaalselt tööd teha. Kasutada võib ka viimase minutini ootamise taktikat. Muidugi juhul, kui siis veel on võimalik tööülesannet täita.
Jagatud mure on poole väiksem
Kui kogu maailm tundub sünge, leia usaldushing, kellega muresid jagada. Kurda sõbrannale või töökaaslasele, kui raske sul on.
Koostöö kannab vilja
Tööülesandeid võib meeldivuse järgi jaotada. Näiteks ei meeldi sulle teiste ees esineda, ettekande koostamine pole aga mingi probleem. Lepi kolleegiga kokku, et sina koostad sõnavõtu, tema kannab ette.
Ärevusvastased harjutused
Emotsionaalne valmisolek tööks algab heast füüsilisest enesetundest. Sa tead ise kõige paremini, mis hommikuti reipamaks teeb - külm ja kuum dušš või võimlemisharjutused.
Allikas: Eesti Päevaleht Online