AvalehtKarjääriabi Artiklite arhiiv Bumerang-töötaja
 

Bumerang-töötaja

Kas tunned kedagi, kes tunneks kedagi, kes on tagasi läinud oma vana tööpakkuja juurde? Olgu vastus kas jah või ei, igal juhul on tegemist ühe tulevikutrendiga. Eestis hetkel veel vähe levinud, aga vanas-Euroopas juba täiesti tuntava tulevikusuunaga. Töötajaid, kes on, lähevad ja tulevad mõne aja pärast tagasi, kutsutakse bumerang-töötajateks, inglise keeles boomerang employees.

Põhjused sellise trendi kujunemisel on tegelikult lihtsad. Kadumas on suhtumine töölt lahkujasse kui reeturisse või altvedajasse. Tark ettevõte ei saa oma talendikale töötajale karjääri edendamisel mitte takistavaks teguriks, vaid vahel lausa kaasaaitajaks. Tagamõte sellise tegevuse juures on ikka omakasu, nii uskumatult kui see ka ei kõlaks. Nimelt on ettevõttel lootus sama inimene kunagi enda juurde tagasi meelitada ja kasu lõigata tema vahepeal täienenud kogemuste pagasist. Ennast täiendama minnakse kas välismaale, koolipinki ja vahel ka konkurendi juurde, mis tihti ongi uute kogemuste hankimiseks ainus võimalus.

Vana töötaja uuesti värbamine on tööandja jaoks kõvasti odavam, kiirem ja mugavam. Esiteks on enamasti kontakti leidmine (mõlemapoolselt) ja tööle värbamine operatiivsem ning lihtsam kui täiesti võõra puhul. Teiseks on sisseelamisaeg tunduvalt lühem ning mentorlus vähem vajalik, sest ettevõtte kultuur on juba tuttav. Kolmandaks on töötaja tulemuslikkus kõrgem, sest tundes tööstiili ja eesmärke juba varasemast, on töötaja oma uute omandatud teadmiste varal võimeline kiireid tulemusi näitama.

Uus on selle trendi juures veel see, et oma tööandja brändi väärtustavad ning arendavad tööandjad on hakanud eraldi tähelepanu pöörama ettevõtte endistele töötajatele. Kanaliks võib olla regulaarne kontakti hoidmine, firma üritustele kutsumine, olulistel tähtpäevadel meelespidamine või ka online suhtlusvõimaluse loomine. Tekkima on hakanud nn endiste töötajate community’d, vahel mõnes muus suhtluskeskkonnas ning vahel ettevõtte enda kodulehel.

Eks aeg näitab, kas ka Sinust saab tulevikus bumerang. Üks on aga selge, vanasse kaevu ei ole mõtet ka siis sülitada (ei töötajal ega tööandjal), kui töösuhe on selleks korraks katkenud, sest kunagi ei tea ju täpselt, mis tulevikul on Sinu jaoks veel varuks.

Kadri Johanson
ärijuht
CV Keskus

Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 0  |  Keskmine hinne: 0
Hinda:
Artiklite otsing