AvalehtKarjääriabi Artiklite arhiiv Autojuht-asjaajaja
 

Autojuht-asjaajaja

AUTOJUHT-ASJAAJAJA

Töö iseloom

Autojuht-asjaajaja tööks on saadetiste, dokumentide ja inimeste toimetamine erinevatesse sihtpunktidesse. Autojuht-asjaajajad töötavad asutustes ja firmades, mille harukontorid paiknevad üksteisest eraldi või millel on tööst tingituna tihedaid kontakte teiste firmade ja asutustega. Väikesaadetiste transportimisel on autojuhi ülesandeks kaup peale laadida ja ühest kohast teise toimetada. Sealjuures tuleb tal täita kõik üleandmise ja vastuvõtmisega seotud dokumendid ning jälgida, et õige saadetis jõuaks õigesse kohta õigel ajal.
Kui autojuht-asjaajaja käsutuses on sõiduk, mis võimaldab peale kaupade transportida ka inimesi, tegeleb ta ka inimeste transpordiga. Ta võtab inimesed kokkulepitud ajal ja kohas peale ning sõidutab ettenähtud sihtkohta. Juhul, kui asutusel on külalised, viib autojuht-asjaajaja külalised saabumiskohast, näiteks lennujaamast, vastuvõtva inimese juurde, kes vastutab külalistega tegelemise eest visiidi keskel. Hiljem, kui külalised lahkuvad, hoolitseb autojuht-asjaajaja, et nad jõuaksid mugavalt ja turvaliselt järgmise transpordivahendi peale.

Töötingimused

Autojuht-asjaajaja tööpäeva pikkus on tavaliselt 8 tundi, kuid see sõltub ka sellest, kui palju parajasti tööd on - kas saadetisi on rohkem või vähem, kas on vaja inimesi transportida ja nende järele oodata, kui kaua aega kulub dokumentide vormistamiseks. Töönädala kestab esmaspäevast reedeni, vastavalt töökoormusele on võimalik ka töötamine osalise tööajaga, kas hommikuti või õhtuti, või libiseva töögraafikuga. Peatähtis on see, et saadetised õigeaegselt pärale jõuaksid.
Autojuht-asjaajaja töö on liikuva iseloomuga ja vaheldusrikas. Päeva jooksul tuleb kokku puutuda ja suhelda paljude inimestega ning viibida erinevates kohtades. Hea füüsiline vorm ja tugev tervis on suureks plussiks, sest kui näiteks talvistes tingimustes tuleb mitmeid kordi päevas auto ja siseruumide vahet pendeldada, on külmetus kerge tulema.

Vajalikud teadmised, oskused ja iseloomuomadused

Et oma tööd hästi teha, peab autojuht-asjaajaja piisavalt tundma linna ja raskusteta orienteeruma oma tegevuspiirkonna teedel ja tänavatel. Ühest punktist teise jõudmiseks tuleb tal valida kõige kiirem ja ohutum tee. Loomulikult peab autojuht-asjaajaja omama vajaliku kategooria autojuhilube ja eelnevat sõidukogemust. Autojuht-asjaajajal tuleb tunda saadetiste üleandmise ja vastuvõtmisega seotud dokumentatsiooni, ta peab oskama täita vajalikke pabereid ja blankette.
Autojuht-asjaajajale vajalikest omadusteks tuleb kindlasti nimetada kohusetundlikkust, täpsust ja korrektsust, ta vastutab otseselt tema hoolde antud saadetiste, dokumentide ja ka inimeste õigeaegse sihtkohtadesse jõudmise eest. Kindlasti tulevad kasuks ladus suhtlemine ja töö käigus vajaminevate võõrkeelte valdamine.

Artiklite otsing