AvalehtKarjäärikeskus Artiklite arhiiv 3 faktorit, mille järgi mõõta oma karjääri edenemist
 

3 faktorit, mille järgi mõõta oma karjääri edenemist

Karjääri arengut on keeruline jälgida. See nõuab meilt asju, mida peetakse üldjuhul ebameeldivaks: tagasiside pärimist ning kriitilist enesehinnangut. Seetõttu valivad paljud meist teise tee: töötada vaikselt ja efektiivselt ning loota, et see viib meid edasi. Paljud heade kavatsustega töötajad, kes rühivad edasi ja teevad oma tööd kompetentselt, ei jõua kahjuks kuhugi. Edasi liikumiseks peate välja selgitama oma asukoha. Mitmed selged märgid Teie karjääri edenemise kohta (ilma tagasiside pärimise vajaduseta) on materiaalsed. Ergutused, palgatõus, lisatasud, aktsiapakkumised ja muud meeldivad nähtused on kindlad märgid sellest, et Te tegutsete õigesti. Siiski ei anna ainuüksi need märku karjääri edenemisest.

Märksa peenemalt annab karjääri liikumisest märku see, kuidas inimesed Teile reageerivad. Kolm faktorit, mille järgi mõõta oma hindamist ja seega ka karjääri liikumist, on järgmised: "vajalik", "nähtav" ja "osalev".

Te olete "vajalik", kui...

On hea märk, kui kaastöötajad või kliendid soovivad Teiega koos töötada. Inimesed, kes soovivad Teie nõuannet või kaastööd, on tõenduseks selle kohta, et nad usaldavad Teie annet ja oskusi. Kliendid ei hakka raiskama oma aega nendega, kes oma tööd tehtud ei saa. Sama kehtib ka kolleegide, ülemuste ja muude töötajate kohta. Seega, mida rohkem otsitakse Teie asjatundlikku abi, seda kiirem on Teie areng oma erialal. Teiseks positiivseks märgiks, et Te liigute õiges suunas, on see, kui Teid palutakse eesistujaks või osavõtjaks töögruppi või komisjoni, mille funktsioon on organisatsiooni põhitegevuse jaoks oluline.

Te olete "nähtav", kui...

Silmapaistev ülesanne, mille teostamine on nähtav kõrgemale juhtkonnale, on hea võimalus, mis võib potentsiaalselt kaasa tuua edutamisi ja palgatõusu. Samuti, kui ülemus sirvib läbi 40 e-maili ja vastab Teie omale esimesena, on see tugevaks märgiks, et Teie karjäär kulgeb õiges suunas. Teisest küljest aga, kui Teie e-mail ja suulised järelepärimised on kahe nädala möödudes endiselt vastamata, vajab Teie karjääri liikumine ergutussüsti.

Te olete "osalev", kui...

Üheks märgiks, et Teie karjäär on tõusuteel, on see, mida nimetatakse "osalusfaktoriks". Kas Te olete lülitatud nii formaalsetesse, kui ka mitteformaalsetesse sidevõrkudesse oma osakonnas või organisatsioonis? Osalemine tähtsatel koosolekutel, lõunatel ja muudes ärifunktsioonides näitab, et Teie nimi on tuntud ja Teie maine tõuseb. Kui Teid kutsutakse osa võtma juhtkonna või professionaalse arendustegevuse funktsioonidest kõrgemalseisvate kolleegide kõrval, võtke seda kui austusavaldust. Lisaks sellele, kui Teie ülemus küsib jätkuvalt Teie arvamust, annab Teile objektiivset vastukaja ning kaasab Teid juhuvestlustesse või isegi eksprompt-koosolekutesse, võib seda pidada märgiks, et Teie karjäär edeneb kiiresti.

Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 2  |  Keskmine hinne: 3.5
Hinda:
Artiklite otsing