Kaaskiri

(07.01.2009)  Mis on täpsemalt motivatsioonikiri? On see sama, mis kaaskiri või peaks see sisaldama mingisugust muud informatsiooni?
Motivatsioonikiri on oma põhimõttelt ja ülesehituselt enamvähem samaväärne kaaskirjaga. Kui kaaskiri keskendub konkreetsete faktide võrdlemisse (nõudmised kandidaadile ja Sinu oskused), siis motivatsioonikiri on sisult pikem, müüvama sisuga ja lisaks peegeldab Sinu motiveeritust antud tööd teha.
(21.03.2007)  Kus kohas ma saan kirjutada kaaskirja?
Kaaskirja koostamiseks minge leheküljele "Minu CV Keskus", seejärel link "Kaaskirjad" -> "Lisa uus kaaskiri" .
(05.12.2006)  Ma sooviksin informatsiooni visiooni kirjutamise ja vormistamise kohta.
Tegelikult "visioonikirja" kui sellist ei ole ametlikult olemas. Seetõttu ei ole visiooni kirjutamise ja vormistamise kohta ka mingeid nõudmisi, tavapäraselt kirjutatakse essee vormis (vabas vormis). Vormistamisel võtke arvesse ametikirja vormistamise nõudeid. Kui on "oht", et tööandja tahab selles kirjas midagi spetsiifilist näha, siis võtke tööpakkujaga ühendust ning uurige välja, mida Teilt täpselt oodatakse.
(28.01.2004)  Miks peab sobivale töökohale kanditeerimiseks koos CV-ga saatma kaaskirja? Tööandjale on CV-s näha kõik vajalik selle inimese kohta, kes kanditeerib vastavale ametikohale. Miks ei piisa ainult CV-st ja avaldusest?
CV-s on küll kõik vajalik info olemas kuid kaaskiri on selleks, et rõhutada just neid omadusi, mis on vajalikud selle ameti jaoks. See on mõnes mõttes personalitöötaja töö lihtsamaks tegemine. Te küsite viimase lausega: miks ei piisa ainult CV-st ja avaldusest? Avaldus ongi ju kaaskiri. Kaakirjas panete te kirja, millisele kohale te kandideerite ja mõne lausega, miks just teie peaksite sellele kohale kõige paremini sobima.
(03.12.2001)  Kuidas avaldust tööle korrektselt kirjutada?
Avaldus peab sisaldama järgmisi komponente - kellele, kes avaldab, mis on avalduse sisu (palun mind vormistada tööle...jne)ning avaldaja allkiri ja kuupäev. Avalduse vormi leiate kindlasti internetist!
(16.08.2001)  Ahaa kui saata kaaskiri pole avaldust eraldi vaja...sain ma õieti aru?
Kaaskiri ongi sama asi, mis avaldus!
(16.08.2001)  Äkki on võimalik näha mõnda kanditeerimise avalduse näidist?
On küll! Siit leiate selle!
(08.08.2001)  Saatsin oma cv(ilma kaaskirjata)konkursile,mis veel toimub. Kas on sobilik saata järgi kaaskirja posti teel või e-mailiga?
Jah, on loomulikult mõtekas seda teha. Ainult sel juhul saatke kaaskiri koos cv-ga koos, sest ilma cv-ta kaaskiri ei sobi saatmiseks!
(30.11.-0001)  K: Kellega ma võiksin ühendust võtta, kes aitaks mul kirjutada cv-d ning kaaskirja? Mulle tundub, et ma ei suuda kunagi oma kogemusi sõnadesse panna.
V: Oma cv ja kaaskirja ise kirjutamise eelis on see, et see on sel juhul unikaalne. Kui sa pöördud nende mitmete firmade poole, kes abi pakuvad, siis lõpuks näevad su cv ja kaaskiri välja samasugused nagu paljudel teistel. Selle eest võib professionaalne abi aidata sul head töökohta leida. Samas on saadaval ka mitmed weebi-põhiseid teenused. Kui sa tahad enne oma mõtete kogumist natuke raha raisata, siis on neid teenuseid ka mitmes hinnaklassis. Siiski soovitan sul ennast koguda ning ilma professionaalse abita enda elulugu kirja panna.
(30.11.-0001)  K: Kas on viisakas oma kaaskiri faxi teel saata? Käisin hiljuti ühel tööintervjuul ning nad lubasid oma vastuse anda hiljemalt nädala lõpuks. Ma sooviksin, et mu kaaskiri jõuaks nendeni enne nende otsuse tegemist.
V: Eelistatud on siiski, et sa saadaksid kaaskirja posti teel, mitte faksi teel. Kuigi antud juhul on parem siiski, kui sa saadaksid selle kaaskirja faksi teel, et see enne nende otsust siiski lauale jõuaks.
(30.11.-0001)  K: Mida peaks üks kaaskiri sisaldama, kui ma olen hiljuti lõpetanud ülikooli ning otsin tööd sellisel alal, mida ma tegelikult spetsiaalselt õppinud ei ole?
V: Esiteks, ära vabanda, et sa ei ole vastavat koolitust saanud. Õpilased saavutavad tihti edu sellistel tööaladel, milleks neil erilist õpet ei ole. Põhiliselt koonda oma tähelepanu siiski sellele, mis on tähelepanuväärne ja oluline selle töö puhul, mida sa parajasti otsid. See on nagu sööda panemine. Eesmärk: haarata lugeja tähelepanu ja panna neid mõtlema tõsisemalt sinu kandidatuuri peale. Ära unusta, et cv on see, kus su kogemused on kõik detailselt kirjas, mitte kaaskiri. Hoia kinni ainult ühest kindlast kogemuse kirjeldusest kaaskirja puhul. Lõpuks ära oota, et tööandja helistaks sulle. Sinu kirjas võiks olla lause: “ --- teie vastust ootama jäädes …” asemel lause: “… ma võtan teiega ise ühendust (kuupäev), et te saaksite tekkinud küsimusi esitada ning võib-olla saame ka kokkusaamise ajas kokku leppida…”. Ise helistada ning mitte oodata on tee edukuseni ja ka mitte ainult sel puhul, kui su haridustee ning karjäärisoovid erinevad.
(30.11.-0001)  K: Hiljuti võtsin endale pool aastat puhkust ning ning lihtsalt puhkasin reisides ja raamatut kirjutades. Hiljutine intervjueerija väljendas hämmeldust ning pettumust, et ma ei ole nii pikka aega tööl käinud. Kuidas ma saaksin kaaskirjas kirjeldada oma puhkuse perioodist nii, et see ei avaldaks halba mõju minu edasistele tööotsingutele?
V: Sul oli julgust võtta pikk puhkus reisimiseks ning sul oli piisavalt kannatust, et kirjutada raamat ja sa ei suuda välja mõelda kuidas seda seletada oma intervjuudes? Raske uskuda, kuid on paar strateegiat: Esiteks, vaata oma kogemusele positiivselt. Kui sa ei vaatle ennast ning oma tegusid positiivselt, siis vaevalt, et ka teised seda teevad. Sa võtsid oma karjääri kontrolli alla, võtsid vastu otsuse ning tegid teoks. Palju õnne! Paljud meist on liiga arad, et midagi personaalselt ette võtta ning oma tööelu riski alla seada. Teiseks, mõtle selle peale, mida sa nägid ja kuulsid, kus sa käisid, keda sa kohtasid, mida sa õppisid – endast, teistest, maailmast – ja kuidas sa saad seda kõike enda huvides ära kasutada. Lõpetuseks, ära ole upsakas või kiitleja oma saavutuste suhtes, see muudab teised ebausklikuks ning ära muretse inimeste pärast, kes on igavad või kartlikud, sellistega ei tahaks sa nagunii koostööd teha. Kuidas sa seda kirja saaksid panna - kirjuta oma kaaskirjas sellest, mida sa tegid enne reisile minekut, siis reisist ning kus sa käisid, millest sa kirjutasid ning mida sa tahad/saad teha.

Esita meile küsimus
 

Küsimuse esitamiseks logi palun sisse.

 
Logi sisse
 
Palk (61)

Artiklite otsing