Uue töökoha otsing

(02.02.2009)  kas asutused vastavad ka siis, kui minu kandideerimine ei sobinud neile?
Tagasisidet kandideerimise kohta peaksid ettevõtted andma ka nendele kandideerijatele, kes osutusid mittesobilikeks. Kahjuks aga saame tööotsijatelt tihti tagasisidet, et tööandjad ei saada teateid nendele, kes ei osutunud valituks. Ehk siis, tagasiside andmine sõltub tihti ettevõttest. Kui konkursi lõpukuupäevast on möödunud rohkem kui 2 nädalat ja Sa ei ole tööandjalt tagasisidet saanud, siis soovitame Sul tööpakkujaga julgelt ühendust võtta.
(21.01.2009)  Paljud ei aja enam oma palgaga läbi. Kas võtta siis lisatöö? Milliseid pakkumisi tööturul liigub?
Sama murega inimesi on palju. Samas pole töö ilmast otsa saanud. Pakkumises olevad õhtused (lisa)tööd ongi põhiliselt abi- või ajutise iseloomuga tööd. Tööd pakutakse paigaldajatele, kolijatele, ürituste abilistele ja turvajatele, baari- või restoranitöötajatele. Ka lapsehoidjad, valvurid, koristajad, koduabilised ning eraõpetajad leiavad pealehakkamise korral tööotsa. Lisatöö otsija peaks ise aktiivselt ja sihikindlalt ringi vaatama ning alati meeles pidama, et hästi tehtud töö on parim soovitus ka järgmise pakkumise saamiseks.
(21.01.2009)  Kui tööandjal vabaneb koht ja kuulutuse peale tuleb 300 CV-d, siis kuidas peaks oma CV koostama, et see teiste hulgast heas mõttes silma hakkaks?
Kandidaate, kellega peab oma unistuste töökoha pärast rinda pistma, on aina rohkem. Võidumeheks tulemiseks peab CV olema võimalikult täielik ja põhjalik. Kontrolli, kas sinu CV-st võib leida vastuse kõikidele tööpakkumises kirjas olevatele nõuetele. Sa võid olla ju sobilik kandidaat, kuid kui sinu CV seda ei näita, siis praagitakse sind lihtsalt välja. Vaata oma CV veel kord kriitilise pilguga üle, et seal poleks sees kirjavigu, et oleksid kirjas nii soovitajad, huvid-hobidharrastused kui ka kõik varasemad saavutused. Öeldakse, et üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Foto lisamine eristab sind paljudest teistest töötaotlejatest. CV ei pea olema mitmes keeles, kui eesmärgiks ei ole tööle minna välismaale või silma jääda just välismaiste ettevõtete esindajatele.
(19.01.2009)  Miks ma tööd ei saa?
Edukaks tööotsinguks soovitan Sul oma CV kriitilise pilguga üle vaadata. Tööpakkujad eeldavad, et Sinu CV on korrektne ning annab võimalikult palju informatsiooni. Häid mõtteid enda CV koostamisel leiad ka CV näidisest: http://www.cvkeskus.ee/cvs.php?op=view_example Kindlasti ole ise aktiivne ning kandideeri julgelt Sulle sobivatele tööpakkumistele: http://www.cvkeskus.ee/joboffers.php
(07.01.2009)  Kuidas on ehitatud CV Keskuse süsteem? Kui ma näiteks kandideerin mingile ametikohale, siis pärast "Vaatamise statistika" alt ma näen, et mõni firma, kuhu ma kandideerisin, on vaadanud minu CV-d, kuid mõned firmad ei ole vaadanud, ega midagi vastanud. Kui "Vaatamise statistika" alt ei ole firma nime, siis see tähendab, et ta polegi vaadanud minu CV-d või firmadel on mingi võimalus näha neile saadetud avaldusi ilma, et tööotsija sellest teada saab?
Firmadel on võimalik tellida kandideerijate CV-d oma e-mailile. Kui firma vaatab kandideerijate CV-sid oma e-maililt, siis sellekohased vaatamised Sinu "Vaatamiste statistika" leheküljel ei kajastu. Kui konkursi lõpukuupäevast on möödunud 1-2 nädalat ja Sa ei ole tagasisidet saanud, siis soovitame julgelt ettevõttega ühendust võtta ning uurida, mis Sinu kandidatuurist saanud on.
(07.01.2009)  Tahtsin küsida teilt, et kas minu CV on üldse aktiivne? Olen saatnud väga palju CV-sid, kuid minu "Vaatamiste statistikas" pole ühtki vaatajat ja samuti ka ei vastata minu CV-dele? Tekib tunne, nagu minu CV poleks üldse kasutuselgi.
Täname küsimuse eest. Sinu CV on aktiivne ning nähtav tööandjatele CV-de andmebaasis. Põhjus, miks Sinu CV-sid ei ole veel vaadatud, seisneb ilmselt selles, et enamik tööpakkujaid eelistab andmebaasis surfamise asemel lisada tööpakkumise ja vaadata vaid kandideerinute CV-sid. Praegusel ajal on tööjõuturul liikvel palju häid kandidaate ning tööpakkujad ei näe tihti põhjust, miks nad peaksid lisaks kandideerinutele veel andmebaasist CV-sid juurde otsima. Toon näite: klienditeenindaja tööpakkumisele on kandideerinud 300 tööotsijat. Tööandjale on 300 CV läbivaatamine väga suurt ajakulu nõudev tegevus ning on ka suhteliselt tõenäoline, et ta leiab sobivad töötaja kandideerinute seast. Ehk siis, tal ei ole vajadust andmebaasist lisa otsida ja teiseks põhjuseks on ajakulu, mis kulub ka baasist leitud CV-de läbivaatamisega. Kui tööpakkumisele kandideerivad need konkreetsed inimesed, kes avaldavad ise soovi antud firmas töötada, siis andmebaasist leitud CV omanikele peab tööandja oma pakkumist "müüma" hakkama - jälle lisa ajakulu. Sinu "Vaatamiste statistika" lehel on näha, et CV-d on vaadatud praeguseks hetkeks 7 korda. Kui oled tööpakkumisele kandideerinud, aga "Vaatamiste statistika" lehel ei ole näha, et ettevõte Sinu CV-ga oleks tutvunud, siis infoks niipalju, et kui firma on tellinud kõigi kandideerijate CV-d oma e-mailile, siis sellekohane vaatamine ei kajastu Sinu kontol.
(31.12.2008)  See ju põrssa ostmine kotis ja mustlase käest hobuse ostmine kui ei kontrolli ta hambaid. Tahaks ikka enne kandideerimist teada, kellele oma nahka müün. Me ei ole ju enam saladuste riigis, kus tuli kõike kõigi eest varjata. Seepärast küsin: Mida on teil varjata, et peidate oma kliendi nime? Paluks ikka nimesid lisada, et ka kandideerija saks kontrollida firma tausta ja seda just eriti hetke ühiskonnas kus kõik on lahtine.
Kui ettevõte on kuulutust sisestades oma firma andmed varjanud, siis on see olnud tema soov. Mis põhjustel seda tehtud on, ei oska meie kahjuks öelda. Kui Sul on küsimusi tööpakkujale, siis saad temaga kontakteeruda lingi kaudu "Küsimused-vastused", mis asub tööpakkumise peal, üleval paremas nurgas.
(29.12.2008)  Kui olen kandideerinud mõnele ametikohale ja konkursi tähtaeg lõpeb, kuid ma pole saanud ei positiivset ega negatiivset tagasisidet, kas ma peaksin ise tööpakkujaga kontakteeruma?
Kui konkursi lõpukuupäevast on möödas 1-2 nädalat, aga Sa ei ole tagasisidet saanud, siis soovitame tõesti ise ettevõttega ühendust võtta.
(10.11.2008)  Mida tähendab sulgudes olev number töökuulutustes ametinimetuse taga?
Sulgudes olev number ametinimetuse taga, näitab tööpakkumisele esitatud küsimuste-vastuste arvu. Tööpakkumisele esitatud küsimusi saad lugeda, kui klikkad tööpakkumise peal olevale lingile "Küsimused-vastused". Siit saad soovi korral ka ise tööpakkujale antud kuulutuse kohta küsimusi esitada.
(25.04.2008)  Miks mulle ei ole tehtud ühtegi pakkumist? Mida ma valesti teen?
Kui Te olete aktiivne tööotsija, siis palun uuendage oma CV-d, et see pidevalt püsiks andmebaasi eesotsas. Teie CV on viimati uuendatud 2008. aasta alguses, mis tähendab, et CV on liikunud andmebaasis tahapoole ning see on tööpakkujatele raskesti leitav. Kui Teil ei ole oma CV-sse mingeid andmeid lisada, siis palun muutke korraks oma CV staatus passiivseks ning seejärel jälle aktiivseks, et CV muutmise kuupäev uueneks. Antud tegevuseks minge leheküljele "Minu CV Keskus" ning klikake CV pealkirja taga olevale rohelisele nupule "Aktiivne CV". Seejärel muutub nupp punaseks ning selleks, et CV uuesti aktiveerida, klikake sellel. Lisaks CV uuendamisele soovitame aktiivselt kandideerida sobivatele tööpakkumistele. Ei tasu ootama jääda vaid tööpakkuja poolset kontakti, sest andmebaasis on üle 200 000 CV, ning jääda lootma, et just Teie CV osutub tööandjale meelepäraseks, ei anna tihti edukaid tulemusi. CV Keskuse lehel on pidevalt üle 2200 tööpakkumise. Igal tööpäeval lisandub kuni 200 uut tööpakkumist, mis tähendab, et peate aktiivselt kuulutustel silma peal hoidma. Kindlasti leidub CV Keskuses ka Teile sobivaid pakkumisi, millele peaksite kindlasti kandideerima. Kui Teil ei ole aega, et käia iga päev kuulutusi vaatamas, siis soovitame Teil oma kontole koostada otsiagendid. Otsiagendid aitavad Teil sõeluda tööpakkumiste suurest hulgast just Teie profiilile sobivad pakkumised ja saadavad need määratud aja tagant automaatselt Teie e-mailile. Otsiagentide koostamiseks minge "Minu CV Keskus" -> "Otsiagendid". Soovime Teile edukaid tööotsinguid!
(19.09.2007)  Kuidas ma võin kindel olla, et ettevõte, kuhu ma kandideerisin, vaatas minu CV läbi? Kas ma pean seda vaatama VAATAMISTE STATISTIKA leheküljelt? Küsin seda seetõttu, et nädal tagasi kandideerisin ühe kohale, aga keegi isegi pole helistanud mulle, ja ma ei tea kas ma lihtsalt ei soobi või ettevõte pole veel CV-d läbi vaadanud?
"Vaatamiste statistika" lingi alla ilmub info vaid nendest firmadest, kes on avanud Teie CV andmebaasiotsingu tulemusena. Kui firma vaatab Teie kui kandidaadi CV-d, siis sellekohane info ei kajastu vaatamiste statistikas. Võite üsnagi kindel olla, et ettevõtted vaatavad läbi kõigi kandideerijate CV-d. Tagasisidet kandidatuuri sobivuse/mittesobivuse kohta tuleks hakata ootama umbes 1-2 nädala jooksul peale konkursi lõpukuupäeva. Tööandjad üldjuhul ootavad ära konkursi lõpukuupäeva ja siis vaatavad korraga üle kõigi kandideerijate CV-d, et otsustada, keda kutsuda vestlusele ja keda mitte.
(20.04.2007)  Miks mul ei edene töö leidmine? :S
Teie küsimusele on raske vastata, ilmselt peaksite seda endalt küsima :-) Kuna Te ei ole oma probleemist lähemalt kirjutanud, siis ei oska Teile midagi konkreetset soovitada. Ilmselt peaksite üle vaatama oma CV, kõik eesmärgid selgelt kirja panema, korrektruure tegema (tööandja jaoks on väga oluline, et CV oleks korrektne - nii sisuliselt kui ka keeleliselt). Kui Te kandideerite mingile ametikohale, siis Te peate tööandjale teiste laekunud CV-de seast silma paistma. Samuti soovitaks Teil üle vaadata "Soovitud ametikoht" info - need ametinimetused, mis Te soovitud töös ära märgite, ongi peamised märksõnad, mille järgi tööpakkuja ise Teid anembaasist leiab (enamus tööpakkujaid otsib CV-sid tööotsija soovitud ametikoha järgi). Üldiselt tagab eduka tööotsimise tulemuse aktiivne tööpakkumistele kandideerimine (kuid samas ei tohiks kandideerida ka valimatult, silmas tuleb pidada sobivust kandideeritavale ametikohale). Selle peale ei tasuks väga lootma jääda, et tööpakkuja ise Teid andmebaasis olevate CV-de seast välja valib - kõige efektiivsem tööotsimise meetod on siiki aktiivne tööpakkumistele kandideerimine. Soovime edu!
(13.04.2007)  Kas kusagil saab teha testi, mis töö mulle kõige rohkem sobiks?
CV Keskuse Karjäärikeskuses on võimalik teha nii kutsesobivus- kui ka tööstressi testi. Antud testide täitmiseks peate olema kasutajakontole sisselogitud. Teste saate täita siin (sisselogitult): "Karjäärikeskus" -> "Testi ennast".
(28.03.2007)  Kas oleks tööd 13-14 aastasele noorele??
CV Keskuse lehel ilmselt nii noortele töölesoovijatele tööpakkumisi ei leidu, kuid igaks juhuks võid vaadata meie "Praktika ja hooajatöö" rubriigis olevaid kuulutusi. Soovitame Sul tutvuda ka Tallinna Noorte Infokeskuse kodulehega www.taninfo.ee Sellel lehel on huvitavid foorumeid, saad ise teadjatelt küsida ja siit leiad infot noortele mõeldud messide ja karjääripäevade kohta ja palju muud huvitavat. Saadame Sinu e-mailile ka Tallinna Noorte Infokeskuse poolt koostatud tööteatmiku - võimalusel sirvi ka seda.
(06.07.2004)  Millistele ametikohtadele võiks kandideerida ligi 30-e aastase juhtimiskogemusega üle 50-e aastane inimene? Viimased 15 aastat olen tegelenud logistika alal, korraldades kaupade ja reisijate vedu.
Ma arvan, et kasulik oleks jääda senise ala juurde. Kuna teil on sellel alal põhjalikud kogemused ning teadmised, siis usun, et ei tohiks esineda probleemi töö leidmisel. Logistika on täpsust ja kvaliteeti nõudev ala ning nii kõrge kogemusega spetsialisti, kui teie, ei ole kerge leida.
(10.05.2004)  Oleks selline küsimus, et kui ma olen 17a. aja ma pole varem kusagil töödanud siis, kas mul on võimalus saada tööd suveks normaalse palga eest. Kui sis mis tööd need oleks?
Sõltub, mida te normaalseks palgaks peate. Aga kohad, kuhu noori tüdrukuid tavaliselt suveks tahetakse on ettekandjad suvekohvikutesse, jäätisemüüjad, töötajad suvetuuridele nagu Tivoli Tuur ja Tsirkuse Tuur jne.
(07.05.2004)  Palun aidake leida vastus küsimusele: kuidas saab töökoha noor haritud inimene ilma eelneva töökogemuseta, va. mõnedel erialadel, mis ei vaja kvalifikatsiooni? Mille nimel tasub siis õppida?
Ega töö leidmine pole kunagi kellegi jaoks kerge olnud. Soovitan teil oma ootusi mitte liiga kõrgele kruvida ja alustada näiteks mitte erialaselt töölt ning selle kõrval hoida silmad lahti, kui võimalus tekib, siis minna erialasele tööle. Erialase töö leidmine sõltub ka erialast. Kui te õpite eriala, mida tuntakse suhteliselt vähe ning mis on väga spetsiifiline, siis polegi kuigi suurt võimalust erialast tööd leida.
(26.08.2002)  Mul on selline küsimus et kuidas kirjutada motiveerimis kirja . Äkki annaksite paar nõpunäidet.Tänan
Motiveerimiskiri ehk kaaskiri täiendab CV-d ja annab võimaluse ennast "müüa" st, välja tuua oma paremaid külgi, mis sobivad just selle konkreetse tööga. Näpunäited ja soovitused leiate CV Keskuse lehelt: http://www.cvkeskus.ee/career.php?menu=1&lastmenu=23
(18.06.2002)  kuidas saaks kodust tööd. olen raske puudega.liigun ratastoolis. tahaks kodust tööd.elan rakveres.
Kuna tegeleme eelkõige töövahendusega, siis me otseselt tööd ei paku. Küll aga soovitame Teil koostada meie süsteemis oma CV (lingi Minu CV alt). See jääb cv-de andmebaasi, mida tööandjad saavad tööjõu värbamiseks kasutada. Samuti saate sel juhul kandideerida kiiresti ja mugavalt meie lehel avaldatud tööpakkumistele (link Tööpakkumised). CV-s võiksite ka välja tuua, et olete puudega ja et soovite töötada kodus. See kõik ei ole küll garantii, et te tööd saate, ent see on esimene samm sinnapoole. Kõik lisaküsimused on oodatud klienditelefonil 6710968 või e-mailil klient@cvkeskus.ee.
(11.06.2002)  Kas 15 aastasel poisil on võimailik üldse kusagile tööle saada? Pole nagu kuulutusi kusgail!!
Suve hakul on töölesoovivaid lapsi palju. Mõni aeg tagasi oli ka meie lehel link Noorte Töömaleva lehele, ent need kohad on paraku juba täidetud. Soovitame uurida Tööhõiveametist või ka mõnest konkreetsest firmast, kes suvel lapstööjõudu palkavad (välimüük jms lihtsamad tööd). Kuigi ilmselt tundub, et soovijaid on rohkem, kui tööpakkumisi ja otsima tuleks hakata juba kevade hakul. Edu teile!      
(10.06.2002)  Taotletav töökoht soovib saada tööplaani esimeseks kaheks nädalaks koos tulemuste hindamisega. Kas on õige nõuda seda töötajalt, kes kandideerib või peaks tegelikkuses selle tegema koos töötajaga astutus, kes töötaja palkab?
Tõenäoliselt soovib tööandja teada saada, kas ja kuidas oskate tööplaani koostada. Tööandja võib seda töötajalt nõuda, kui soovib selle abil otsustada sobivaima kandidaadi üle. Tõenäoliselt koostatakse reaalne tööplaan ikkagi alles siis, kui töötaja tegelikult tööle asub.
(27.05.2002)  Saatsin hiljuti oma kaaskirja ja CV ühele firmale, kes vajas müügikonsultante. Täna tuli vastuseks selline lause: "Saatke palun oma foto." Ainult see üks lause ja kõik, ei tere ega mitte midagi muud. Kas lugeda sellist asja ebaviisakuseks?
Arvestades seda, et kirjas puudus tervitus ja saatja andmed, pole see kindlasti tööotsija suhtes viisakas. Samas ei maksa seda ka ehk liialt üle tähtsustada, kui te seda kohta ikka väga soovite saada. Inimese välimus omab nii mõnelgi töökohal suurt tähtsust, seega ei maksa sellist palvet iseenesest pahaks panna. Et Teile üldse vastati, näitab, et mingi lisahuvi tööandjal teie vastu tekkis. Nii et otsustage ise, kas soovite sellisesse firmasse tööle asuda või mitte.
(08.04.2002)  Kas soovituskirja kirjutamiseks on ka olemas mingisugused reeglid, näidised? Mida täpsemalt peaks soovituskirjas kirjutama?
Soovituskiri rõhutab töötaja positiivseid omadusi, erinevalt iseloomustusest tuleks vältida negatiivset. See oleks nagu põhiline, millest lähtuda. Soovituskirja näidis on toodud CV Keskuse lehel Karjäärikeskus>Tööelu>Tööandja>Soovituskiri.
(14.02.2002)  Tere! Hakkan esimest korda konkursside kaudu tööd otsima. Saatsin oma mitmesse CV-d ja ootan vastuseid. Kui kutsutakse vestlusele, kas pean kohe otsustama, kas jään selle pakkumise juurde või ei. Tahaks ju teistega ka rääkida ja pakkumisi võrrelda ning siis otsustada, millise võiks esimeses järjekorras vastu võtta. Enne vestulust ei ole aga infot piisavalt. Ühesõnaga, millal ja kuidas siis viisakalt pakkumisest ära öelda. Kas on mõtet kandideerida hiljem uuesti, kui aeg paremini sobib.
Loomulikult ei pea te kohe otsustama, kui tööandjal pole kiire, võtke omale mõtlemisaega. Kui olete otsustanud mõne teise firma kasuks, ütletegi kokkulepitud ajal viisakalt ära. Igaks juhuks pole mõtet esialgu korraga väga paljudesse kohtadesse cv-d saata, teil võib hiljem tekkida raskusi otsustamisega. Alati on mõtet hiljem uuesti kandideerida, kui te sobivat kohta kohe ei leia.      
(07.09.2001)  Tere! Sooviksin mõnda näidet iseloomustuskirja kirjutamiseks. On see võimalik ja mida see peaks sisaldama?
Vaadake vastust siin
(03.08.2001)  ma soovix tartu noortele tööpakkumisi kui on?
Sisenege tööpakkumise sektsiooni ja valige otsingumootori märgusõnaks - Tartu. Selle peale kuvatakse ette kõik Tartus olevad vabad töökohad.
(03.08.2001)  Olen IT(õhtuse õppe) tudeng, soovin leida erialast tööd . Palganumber pole minu jaoks oluline, kuna eekõige tahan läbi praktika õppida, Probleem on selles, et ma ei oska end absoluutselt nn "müüa", olen kandideerinud mitmetele kohtadele, vestlustel käinud, kuid tulemuseta. Kas on sobilik ka lihtsalt ettevõtetesse sisse astuda ning tööd küsida? Mida Teie soovitaksite?
Soovitame tutvuda teil meie lehel oleva teemaga - uue töökoha otsing, cv kirjutamine, intervjuu, kaaskirjad. Info nende asjade kohta leiate siit Ettevõttesse sisseastumine on igati väärt idee, sest võib juhtuda selline "oht", et satute õigesse kohta ning teid palgatakse tööle. Soovitame siiski enne teha selgeks omale tööotsimise protseduuri reeglid - cv, kaaskirjad jne- see töötab raudselt!
(19.07.2001)  Kuidas kirjutada soovituskirja endisele töötajale?
Soovituskiri on tegelikult sama, mis lühiiseloomustus. Seal peaksite ära näitama töötaja kontaktandmed, ametinimetuse ning lühikese tööulesannete loetelu ning toimetulek nende ülesannete lahendamisga. Teades töötaja uut töökohta, võiksite siduda tema kordaminekud/saavutused teie juures ka tulevase töökohaga. Lõppu ärge unustage lisamast ka iseenda kontaktandmeid!
(16.04.2001)  Olen töötanud asutuses 15 aastat, kus põhitööks on klientiega suhtlemine, 25 töötaja töö koordineerimine ja juhtimine ning personali ja sekretäri töö. Nüüd olen sellest kõigest väsinud ning soovin vahetada töökohta. Kuid suur küsimus on millist tööd ma tahan? Olen töökaaslaste arvates sündinud ülemuseks (oman juhtimiskogemust, olen töötajate hulgas autoriteet, oman head organiseerimisoskust ja ei pelga vastutust). Mida Te soovitaksite? Tahan olla keskastme juht ja samas teist töövaldkonda (praegune valdkond on sotsiaalhoolekanne). Tänan!
Seda ühest ja õiget vastust on kõrvaltlugejana küll raske anda. Kõik sõltub ikkagi Teie enda soovist ja valmisolekust. Saadetud informatsiooni põhjal võiksite küll olla näiteks keskastme juhi ametikohal, kuid kuidas Teid võtab vastu uus kollektiiv, uued põhimõtted, uued kohustused jm. Ehk teisisõnu uus mikrokliima ja kuidas Te seal kohanete. Aga proovida siiski võite! Seda enam kui praegune töökoht ennast on ammendanud.Edu teile soovides Mati Ruul, Maru Konsultatsioonikeskus
(29.09.2000)  Töötasin kolm aastat ühes väga prestiizhes firmas sekretärina, kuid paar kuud tagasi mind koondati väga segastel põhjustel. Kuna elu läheb edasi, siis otsustasin endale loomulikult uue töökoha otsida ja seda olen ma ka teinud, kuid siiani tulemusteta. Teades ennast - olen ma väga töökas, oskan ennast maksimaalselt rakendada sellel ametil, mida olen õppinud ja samuti on mul head soovituskirjad. Ma olen palju käinud intervjuudel,aga töösuhteni pole ma ühegi firmaga jõudnud ja järjest rohkem hakkab mulle tunduma, et asi pole minu tööoskuses ega ka muus, vaid just minu välimuses. Ma olen noor, ma näen väga hea välja, hoolitsen enda eest maksimaalselt. Ma ei tea, kas see on minu kompleks, aga ma olen mitu korda näinud halvustavaid pilke vestlusel,et mida sa "beib" ka töötegemisest tead, sul on paras rikka mehe põlve peal kiikuda.<br> Ma olen oma kompleksile juba niipalju kordi kinnitust saanud, et see on hakanud mind juba tõsiselt vaevama ja ma olen siis vestlusele minnes ennast teadlikult "halliks hiireks" teinud ja ma ei tunne ennast sugugi mugavalt. Kusjuures, pole ma kunagi vestlusel käinud miniseelikuga, vaid ikka nagu kontoritöötajale kohane, korraliku, kvaliteetse kostüümiga.<br> Öelge palun, kas see võib tõesti nii olla, et tööandja palkab enne mõne "tavalise" inimese, kui inimese, kes teab ja tunneb oma tööd, kuid ta on kõigele lisaks ka ilus naine. Või on see siis tõesti minu kompleks, millest ma pean ruttu vabanema. lugupidamisega
Ei usu millegipärast väitega, et "beib" tööd ei leia. Ümberringi töötab erinevates ettevõtetes väga kauneid inimesi ning oma töökoha on nad saanud eelkõige ikkagi oma oskuste järele. Kindlasti aitab tööle konkureerimisele kaasa asjaolu, et meeldivus- kenadus- väljanägemine tähendab palju. Seda aga vaid positiivse poole pealt. Nii et see on vaid ka Sinu plussiks. Eks kindlasti leidu ümberringi kadedaid, kes arvavad, et oled väga õnnelik. Seega võib tegelikult olla tegemist ikkagi väikese kompleksiga, mistõttu ära tee sellest numbrit. See, et Sa oled hetkel tööta, ei tähenda, et see nii jääb. See et Sulle on öeldud "ei", ei tähenda alati, et see on välimusest (beib) tingitud. Analüüsi oma tegevust, käitumist ning jõua selgusele, mida Sa valesti oled teinud läbirääkimistel. Väldi seda tulevikus ja terendamas on seejärel Sinu õnnepäevad Mati Ruul, Maru Konsultatsioonid, mruul.hot.ee
(08.12.2000)  Kuidas suhtuda firmadesse, kes soovivad cv saatmist koos fotoga. Üks juhus selline, et telefoni teel tellimuste täitmise puhul oli ka foto saatmine vajalik.
Ega siin muud moodi suhtuda pole võimalik kui mida ise antud hetkel arvate. Firmad, kes pakuvad tööd, võivad seda teha. Iial ei või ette teada, mis eesmärgil nad just fotot soovivad. Võib olla soovivad, et nende töötajad oleksid kenad, või sarnased välimuselt, või kindlatele näojoontele vastavad vm. Seda võime vaid paraku arvata. Neil pole aga paraku kaotada midagi kui Te ei reageeri sellele soovile. Leidub teisi kandidaate, kes seda teevad. Teie võite aga selle läbi kaotada aga hea töökoha. Mingil määral mõistan Teid- ei või iial ette teada, miks just foto on oluline. Kuid samas võite ju igal konkreetsel juhul öelda EI, kui asjad võtavad teise pöörde. Nii et natuke on siin ka riski. Kuid kes ei riski, see ei pidavat jooma vahetevahel ka sampanjat! Nii et edu Teile!
(29.11.2000)  Seirates praegust olukorda tööjõuturul tekib kohe kysimus, et mida tööandjad arvavad oma tulevastest töölistest st. kas nad tõesti otsustavad lihtsalt võtta omale tööle mingid ullikesed kes on kyll oma töö vääriline aga kes ei oma mitte mingit ettekujutust asjade edaspidisest käigust, ning tänu sellele ei suuda ja ei taha nad vastutada oma tegevuse tagajärgede eest! (kysin seda lihtsalt seepärast, et mul 0n lihtsalt juba nats imelik meie riigis tööd otsida kuna ....)
Kui Teile tundub, et tööandjad peavad tööotsijaid nn.ullikesteks, siis eksite küll. Võib olla pole Te jätnud tulevasele tööandjale nii kindlat muljet, et osutuksite väljavalituks. Kui Te ise edus kahtlete, siis on see Teie käitumises märgatav ning tunnetatav. Seepärast soovin ikkagi järjekidlalt edasi proovida ja sisendage usku, et Te selle lõpuks leiate! Kõik muu- teadmised, kogemused, vastutus jm. järgneb sellele. Mati Ruul, Maru Konsultatsioonikeskus
(25.09.2000)  Olen kolmand aasta üliõpilane hispaania filoloogia erialal, kõervaeriala majandus. Tahaksin leida natuke õpingute kõrvalt tööd. Erilisi kogemusi mul ei ole. Olen palju õppinud keeli ja ajalugu. Milliseid võimalusi on üldse keeleoskajal peale õpetaja vm keeleõpetajana töötada kui mul muid (majand., ajak. vms) kogemusi veel ei ole? Kas tasub käia asutusest asutusse pärimas?
Kõigepealt pead sa ikkagi selgeks tegema, mis oleks see ajutine lisatöö, mida nõustuksid tegema. Võimaluste piirid on siin väga suured sest lõppkokkuvõttes sõltub kõik sinust ja sinu valmisolekust midagi lisaks ära teha. Väga palju pakutakse tänapäeval üliõpilastele õpingute kõrvalt näiteks müügialast tööd- alates letimüüjast lõpetades müügikonsultandi ametiga. See nõuab eelkõige julgust suhelda, positiivset ellusuhtumist, eneseteostust midagi ära teha. Pakuksin kõigepealt selle välja. Siin on juba võimalike tööandjatega kokku leppida mõlemale poolele vastuvõetavad tingimused nii tööaja kui ka muu kohta. Kui see töö millegipärast ei sobi, siis ka mitmed interneti portaalid kui ka ajalehed pakuvad töökuulutuste kaudu välja erinevaid ameteid. Usun, et ka sealt võid leida üht- teist huvitavat. Enne kui sa uksest ukseni ennast pakkuma hakkad, tee eelnavalt selgeks potentsiaalse tööndja vajadus. Siis on juba parem endast teada anda. Kokkuvõtteks- julge hundi rind on rasvane! Edu!Mati Ruul, Maru Konsultatsioonid, mruul@hot.ee
(30.11.-0001)  K: Olen töötanud raamatupidajana ning hetkel otsin uut töökohta. Peale 3-4 intervjuud leidsin töökoha, kus andsin oma jah sõna ilma mõtlemata. Midagi ei ole küll valesti, aga nad soovisid mind tööle alles paari kuu pärast. Kui ma nüüd aga vahepeal saan parema pakkumise, kas ma võin selle vastu võtta, kuigi ma andsin oma sõna?
V: See on raske küsimus. Sellele ei olegi õiget vastust. Ma arvan, et enamus inimesi võtaksid parema pakkumise vastu, kui see peaks tulema. Olukord võib olla natuke erinev, kui sa ei teata neile sellest piisavalt kiiresti või kui sul on selles firmas juba tuttavad ees, kes tahaksid väga sinuga koos töötada. Lõppude lõpuks pead sa siiski tegema seda, mis sulle endale parem ja õigem tundub
(30.11.-0001)  K: Kuidas teada, palju ma tegelikult väärt olen?
V: On mitu võimalust otsustamaks, kui palju sa tegelikult tööturul väärt oled. Raamatukogudest, internetist, tööbörsidelt leiad kindlasti vajalikku informatsiooni. Sa võid ka oma intervjuudest väärtuslikku infot koguda. See annab sulle piisavalt häid ideid, milline on su seis tööturul.
(30.11.-0001)  K: Ma usun, et mu viimane ülemus ei anna mulle piisavalt head soovitust. Kuidas saaksin teada, millise soovituse ta tegelikult mulle annab?
V: Muidugi võid sa otse ülemuse jutule minna ja küsida. Kui sa arvad, et ta ei anna sulle piisavalt ausat vastust, siis võid üritada talle väikest selgitustööd teha ning kui sellest ka abi ei ole, siis ei jää midagi muud üle, kui antud olukorraga leppida.
(30.11.-0001)  K: Kuidas oma oletatavale tulevasele ülemusele öelda, et ma ei sooviks, et ta võtaks ühendust mu endise ülemusega?
V: Ole aus. Seleta, et su praegune ülemus ei tea, et sa uut töökohta otsid ning sa ei soovi, et temaga ühendust võetakse, kuni nad ei ole sulle pakkumist teinud ning sina seda vastu võtnud.
(30.11.-0001)  K: Kuidas saaksid värskelt ülikooli lõpetanud leida tööd juhtivatel kohtadel?
V: Nagu teada, on “lapsjuhtide” aeg meil mööda saamas. Juhtiva töökoha saamine võtab aega ning tõenäoliselt sa ei leiagi endale kohe tööd juhtival ametikohal. Sa pead arenema ning töötama alguses reatöötajana ning alles siis saad sa ülespoole pürgida. Enda tõestamine on selle tee juures väga oluline. Ürita otsida selliseid firmasid, millest on näha, et seal on võimalik edasi arenenda. Tavaliselt nõuavad juhtivad positsioonid siiski aega ning püsivust. Leia endas õige motivatsioon ning sinust võib saada juht. Alternatiiv on see, et sa lood enesele ise firma ja hakkad tööandjaks. Tavaliselt sel puhul on looja ka firma juht ning otsides juhtimistööd vaid tiitli pärast, on see kõige parem variant. Proovi siiski läbida see karm ja pikk teekond ning kui sa oled võimekas, siis saad sa ka varsti juhtivale tööle.
(30.11.-0001)  K: Kui ma ei saa seda töökohta millele ma kandideerisin, kas on viisakas helistada firmasse ja küsida: “Miks te mind sellele kohale ei valinud?”. Kas see on seda väärt?
V: Jah! Tagasiside on alati vajalik ja kasulik. Sa võid saada väärtuslikku informatsiooni, mis aitab sind edaspidistes intervjuudes või sa lausa üllatad seda firmat ning nad võivad veel ümber mõelda. Kui sa helistad ja küsid, siis ole viisakas. Midagi taolist võiks see olla: “Ma saan aru, et ma ei ole valitud. Ma sooviksin enda tarbeks küsida, kas te võiksite öelda mõne soovituse, mis võiks mulle edaspidistel intervjuudel kasuks tulla?”. Ükskõik, mida tööandja ka ei vastaks, negatiiselt või positiivselt, kuula hästi hoolikalt, tunnista, et sa oled aru saanud ning siis liigu nende soovituste suunas.
(30.11.-0001)  K: Olen 27 aastane ja olen töötanud üle 6 aasta ühes firmas. Kahjuks ei ole mul aga ülikooli diplomit. Kuigi mu kogemused räägivad enda eest, eriti veel selles firmas töötades, ei hinnata mu oskusi piisavalt just tänu hariduse puudumisele. Kuidas ma saaksin ilma diplomita oma oskusi efektiivselt müüa?
V: Kuigi sa usud, et su kogemused räägivad su enda eest, otsid sa ikkagi uut töökohta. Kui sul ei ole plaanis oma haridusteed alustada ega lõpetada, võid sa saada ohvriks diplomit eelistavate firmade ees. Mitmete kandidaatide puhul eelistavad firmad siiski kandidaate, kellel on ka haridus. On muidugi ka vabameelsemaid firmasid, kes otsivad kogemustega töötajaid. Kuna sul puudub kvalifikatsioon, siis ürita ikkagi tööd leida nendes firmades, kes otsivad sinusuguseid inimesi. Kuigi su otsingud võivad kulutada uksi rohkem kui sulle meeldiks, usu, et su otsingud lõpevad edukalt – eriti tänapäeva tööturul.
(30.11.-0001)  K: Olin kaasasutaja ühes firmas, kuid lahkusin sellest enne, kui firma päris tööle hakkas. Nüüd tahaksin ma seda kasutada oma eluloos kui kogemuse saamist, kuid ma kardan, et mu tulevased ülemused näevad minus allaandjat. Kuidas ma saakin seda paremas valguses näidata ja millistele küsimustele peaksin olema valmis vastama?
V: On väga palju erinevaid intervjuu vorme mida potentsiaalsed tööandjad tänapäeval kasutavad. Siiski on ainult üks meetod, kuidas sa vastata saad – ole valmis rääkima tõtt, nii nagu asi oli. Ennetades küsimusi ning vastates kinniste vastustega, on kindel tee ukseni. Sinu kogemused (ja eksimused) räägivad sinu eest, kuid harjuta oma vastuseid mitu korda. Ometi võib ükskõik milline intervjueerija, eriti tegevjuht, aru saada, et sa oled liiga kaval ja et su vastused on ette valmistatud ning muutub umbusklikuks. Kui sa tahad teada, mis küsimustele sa pead valmis olema vastama, siis parim viis selleks on enda käest küsida: “Kui ma ennast töökoha jaoks intervjueeriks, siis mida ma tahaksin teada?”.

Esita meile küsimus
 

Küsimuse esitamiseks logi palun sisse.

 
Logi sisse
 
Palk (61)

Artiklite otsing