Värsked tööpakkumised
Tööpakkumise number #698097

IT Coordinator

CVKeskus.ee klient
Tallinn, Harjumaa
Tööpakkumine on aegunud!

Töö kirjeldus

  • Provide technical support or training of systems and applications
  • Provide advice on the most suitable IT choices
  • Act as a link between end-users and higher-level support
  • Manage installations, upgrades, and configurations of hardware and software
  • Control costs and budgets regarding IT systems
  • Resolve issues escalated by technicians and engineers

Ootused kandidaadile

  • Degree in Computer Science, or relevant field
  • Excellent organizational and coordination abilities
  • Proven work experience as an IT team member
  • Solid knowledge of IT systems and applications
  • Understanding of networking protocols configuration
  • Ability to troubleshoot and repair issues
  • Fluent written and spoken Estonian and English
  • Excellent communication skills
  • Valid driver’s license

Ettevõte pakub

  • All needed work equipment
  • New store’s opening experience
  • An interesting and versatile job in an innovative and developing international company
  • A positive and respectful work environment and good career and personal development opportunities
  • Flexible work schedule

Tööpakkumise number
#698097

Töö tüüp:
täistööaeg
Lisainfo:
palgatöötaja
Kuulutus aegub:
10. mai 2021
Kuulutus sisestati:
21. aprill 2021

Prisma Peremarket AS on põhjamaade juurtega SOK-le kuuluv ettevõte, kes pakub eestis tööd üle 800-le töötajale. Prisma on üks stabiilsemaid Eesti turul tegutsevaid jaekaubanduskette, olles alustanud tegevust 2000. aastal. Lisaks Prismale tegutseb Eestis kontserni tütarettevõttena AS Sokotel, Sokos Hotel Viru kaubamärgi all. Kontsernis töötab erinevatel tegevusaladel kokku 43 000 inimest. Peamisedl tegevusalad on jaekaubandus, hotellindus- ja restoranid, autokaubandus, kaubamajad, ehitus- ja põllumajandustoodete müük, bensiini jaemüük.

Vaata rohkem