AvalehtKarjääriabiTööturu foorum
 

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Tööalased suhted > Kas tööandja keeras mulle tünga? (palgaga)
Elgordo 08.09.2006 17:53 Tsiteeri
Läksin suveks ühte firmasse (väga kuulus, mitte mingi nurgatagune pood) tööle ning äsja oli esimene palgapäev. Korrutades oma päevapalga (mis on üks kindel summa iga tööl oldud päeva kohta) ja tööl käidud päevade arvu, sain, et mu juunikuu palk peaks olema 4900 krooni. Võttes arvesse 2000 kroonise tulumaksuvaba miinimumi ning 23% tulumaksu määra, oleks ma pidanud saama 4233 krooni. Täna aga avastasin oma suureks üllatuseks, et üle on kantud vaid 3645 krooni. See tähendab, et ma sain 588 krooni vähem! Klassivend, kes läks samasse firmasse samale töökohale nagu mina sai ka palju vähem, kui tegelikult oleks pidanud. Kas see on loogiline või peaksin ma minema firma personaliosakonda aru pärima?
ms 08.09.2006 17:53 Tsiteeri
Loe igaks juhuks uuesti läbi oma leping, võib-olla jäi midagi kahe silma vahele.
Aga Kindlasti uuri asja.
Sest kui oled vaeva näinud, siis peaksid ka tasu saama.
Kuid räägi viisakalt ja hästi rahulikult, sest asjale võib ka loogiline seletus olla - graafikusse jäi midagi kellelgi märkimata vms.

Edu!
Elgordo 08.09.2006 17:53 Tsiteeri
Vaatasin lepingu üle ning seal polnud midagi kirjas selle kohta, et kus kohast võiks midagi maha minna. Üks huvitav nüanss meenus veel- see klassivend, kes samas firmas analoogsel töökohal ning täpselt sama palgaga, mis minulgi töötab sai palgapäeval minust umbes 500 krooni võrra rohkem palka. Aga tema käis vaid ühe päeva minust rohkem tööl ning ühe päeva töötasu on sellest arvust tunduvalt väiksem. Midagi on selles firmas väga valesti või lihtsalt vajab seletamist.
Veel üks küsimus- mu ema rääkis, et kõik tööandjad peavad andma oma töötajatele lehe kuhu on märgitud, et mille eest täpselt palka maksti. Kas see on tõsi või võib tööandja valida, et kas ta teeb seda või mitte?

Muidugi võib ka ähvardada, et tööinspektsiooni võivad hakkata laekuma anonüümsed vihjed selle firma kohta, kui nad mulle raha välja ei maksa.... :) (naljaga pooleks muidugi)

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi

Palun sisesta turvakood, mida näed.

VIP tööpakkumised