AvalehtKarjääriabiTööturu foorum
 

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Positiivne/negatiivne kogemus > negatiivne kogemus
Maria 27.09.2017 19:44 Tsiteeri
Tere

Eraelusi küsimusi ei tohi tegelikult esitada. Ka minul on olnud väga kummalisi küsimusi vestlustel. Parem öelda, et minu isiklik elu ei sega seda, kui hästi ma tööd teen. Parem jätta vastamata, kas ollakse abielus või mitte jms isiklikud küsimused.

Eesti tööandjate seas on väga levinud käitumine, mille kohaselt lubatakse, aga tegelikult kandideerijale isegi ei vaevuta vastama, kas inimene osutus valituks või mitte.
Tööotsinguportaalidest sobiva töö leidmine on üks paras õnnemäng ja praktilisem on olla ise aktiivne ja ise otsida - nii on ka tõenäosus, et sa tõepoolest midagi leiad, suurem!
Elle 23.04.2017 10:10 Tsiteeri
Tere! Sain minagi enda esimesed ja loodetavasti viimased vitsad kätte.Tegu siis Pärnus asuva mööbli detaile tootva ettevõttega.Töövestlusel näidatakse detsembri palka, mis ongi tegelikult suurim aastas,sest siis on tellimuste lõpetamine, Muidugi unustatakse mainida,et palganumber saab selline olla ainult nädalavahetuste arvelt.Öeldakse,et kui nädalavahetusel välja ei tule siis firma kaotab toodangus ja töölisi nii palju ei vajata.Seega valik tegelikult puudub.Palgasüsteem siis selline, et miinimumpalgale hakkab esimest päevast toodangu pealt lisanduma.Ja siis vastavalt puudutud päevadele see protsent väheneb, mis on ka loogiline.Puududes üle kümne päeva ei saa lisatasu üldse.Sain aga parema pakkumise ja küsisin juhtkonnalt kas ja palju ma saan kui ma kolm nädalat olen.Vastus rahuldas ja täitsin oma kohustusi lõpuni.Lõpuarvel oli aga ainult miinimum.Ja siit siis konks.Lepingus on punkt,et tööandja VÕIB maksta lisatasu.Mitte ei kohustu.Lugege palun hoolega tööotsingul tasu punkte.Küsimusele, et miks sõna murti vastati,et minule on tehtud kulutusi.Ei saanud ühtegi koolitust,käisin tööl oma transpordiga,toiduga,joogiga ja tööriietega.Pesin end samuti kodus,Ilmselt oleksin enda elektripirni ja trelli pidanud kaasa võtma.Olematu lastetoaga Direktorit, kes iialgi lihttöölistele pilkugi ei kingi,terest rääkimata,ma rääkida ei saanudki.Firma suhtumist arvestades, oleksin tahtnud heameelega ka tema selgitusi kuulda soovinud.Edu ia parimat kõigile tööotsijatele.
raul 06.01.2014 10:37 Tsiteeri
Reio:
<span class="quote_user">tiina:</span><div class="quote">kas keegi on ka cv keskuse kaudu tööd saanud?ootad kuu aega,loodad ja ei tule isegi vastust mitte......vaikus,võid ainult lugeda et töökuulutus on aegunud......pettumus.</div><br>
<br>
<br>
ma otsin juba aprilli kuust saadiks tööd ja umbes 1000 kandideerimisest on tulnud 10 ainult vastus millest 9 olid eitavad ja 1 oli vestlusega ning ka seal lubati proovivõimalust kuid hiljem siiski öeldi et ei ole kõlbulik:S<br>
niiet üks kuu pole veel aeg ;) kanntust ;)
Avtovozchik 10.02.2012 21:40 Tsiteeri
Коллеги автовозчики.Не ходите в Autolink Baltics AS.Платят за км,и то всегда неправильно,так еще и в конвертах.
Maarja 05.05.2010 15:42 Tsiteeri
Ka minul on olnud aastatetagune ebameeldiv kogemus. Kutsuti ühte firmasse vestlusele. Ülemus vedeles tugitoolis ja näris hambaorki. Võitlesin pool vestluse ajast iiveldusega, sest ta koukis pidevalt midagi hammaste vahelt ja vedeles edasi. Kui jutt jõudis selleni, et ta kohe töölepingut ei teegi, tõusin ma püsti ja lahkusin. Sel hetkel ma tundsin, et ma ei näe sellel vestlusel enam mõtet, kuna järjest rohkem sai selgeks, et sellise matsiga ma koos töötada ei taha.Ma ei tahaks töötada sellises firmas kus ei tunta elementaarsetki viisakust ja käitumisreegleid. Milline viisakas meesterahvas käituks nii naisterahva juuresolekul? Seda enam, et tegemist oli töövestlusega. Oma lösutamisega näitas ta oma matslikust ja üleolekut. Sellises firmas ei saa iial tekkida ühtse tiimi tunnet. Ja mis edu või arengut saaks sellises firmas üldse tekkida?
Anu 30.03.2010 12:24 Tsiteeri
Vaata kui hea äriidee - iga päev kutsun endale proovipäevale inimesi, kellele midagi maksma ei pea. Saab tööjõukuludelt kõvasti hoida :))

Krista:
Ka Pärnu Kaubamajaka Spotlandil oli veel eelmine aasta kevadel, kui ta omale töötajat otsis, kombeks lasta kandidaadil teha peale töövestlust ka täispikk proovipäev ning peale proovi päeva isegi mitte teatada, kas inimene sobib või ei ja miks. Töötasu selle päeva eest ei tasu isegi mitte unes näha. Väga ebaviisakas ja ebaproffessionaalne suhtumine. Ja neid õnnetuid ootajaid ei käinud seal mtte vähe :(

Krista 19.01.2010 13:51 Tsiteeri
Ka Pärnu Kaubamajaka Spotlandil oli veel eelmine aasta kevadel, kui ta omale töötajat otsis, kombeks lasta kandidaadil teha peale töövestlust ka täispikk proovipäev ning peale proovi päeva isegi mitte teatada, kas inimene sobib või ei ja miks. Töötasu selle päeva eest ei tasu isegi mitte unes näha. Väga ebaviisakas ja ebaproffessionaalne suhtumine. Ja neid õnnetuid ootajaid ei käinud seal mtte vähe :(
tiina 19.01.2010 08:04 Tsiteeri
mind kutsuti vestlusele pärnumaalt viljandimaale,läksin kohale anti tööriideid proovida võeti tööriietenumber ja umbes et saab kohe tööle.Aga võta näpust,ootasin üle kuu ja siis kui ma nende käest küsisin et kas tuleb tööd,vastati et see aasta ei tule,et järgmine aasta.Nüüd saatsin hotist neile kirja et kas on lootust tööd saada on täielik vaikus.Ma mõtlen et kas see oli minu mõnitamine või??
Reio 08.12.2009 10:26 Tsiteeri
tiina:
kas keegi on ka cv keskuse kaudu tööd saanud?ootad kuu aega,loodad ja ei tule isegi vastust mitte......vaikus,võid ainult lugeda et töökuulutus on aegunud......pettumus.ma otsin juba aprilli kuust saadiks tööd ja umbes 1000 kandideerimisest on tulnud 10 ainult vastus millest 9 olid eitavad ja 1 oli vestlusega ning ka seal lubati proovivõimalust kuid hiljem siiski öeldi et ei ole kõlbulik:S
niiet üks kuu pole veel aeg ;) kanntust ;)
reedik 11.11.2008 11:16 Tsiteeri
Olen siin cvkeskuses nüüd surfanud juba üle 3 kuu ja hämmastama paneb see, et kui sa oled kandideerinud siis see tähendab ju seda, et sa ootad ka vastust, aga vastuseid ei tule....mõni ikka vastab, aga hästi pika aja pärast, kui sul see kohtki meelest on läinud. On selgunud ka tõsiasi, et firmad justkui peaksid konkursi välja kuulutama, aga tegelikult saavad nad töötaja juba teisi kanaleid kaudu, nii et mina küsiksin siis, et milleks tööotsijaod "lollitada" ? Sa muudkui saadad ja saadad....ootad ja ootad. Loomulikult on mõni koht sulle meelepärasem ja seda vastust ootad eriti. Aga aeg läheb.....ja sin istud ikka lõhkise küna ees. Vahepeal oled ehk mingeid teisi kanaleid kasutanud ja nüüd ei suuda otsustada, mida teha, kas ikka "Sealt" kust lootsid tuleb vastus või ei....või proovida sinna, kuhu sa tegelikult üldse ei taha ega ka sobi? Täielik nõiaring on tööturg ja töö otsimine! Helistad ja teed küll järelpärimisi jne aga ei midagi.....Keegi tuttav firmajut ütleski, et tead....neid cv-id tuleb nii palju, et ma peaksin endale siis sekretäri palkama, et nee kõik jõuaks läbi vaadata! Nonsenss! Järeldus on siis see, et kellel rohkem närvi ja julgust olla trügija....eks sellel ole ka rohkem eeldusi tööd saada, aga kui sa oled tagasihoidlikum? Pead nälga ja maksuvõlgadesse jääma.....Ühesõnaga.....väga kurb on seis tööturul ja cv-de kaudu kandideerimine on äärmiselt valesti üles ehitatud. Esimsed sõelutakse läbi ja kellegi saavad....aga see tõeline "pärl", kes neile oleks sobinud...see ei pääse jutulegi. Võib mõista ka tööandjat, kuna huvilisi on palju on tekkinud nö "ülepakkumine" siis nemad on ka abitud ja nii see seis ongi selline nagu on ja muudatusi näha pole. Mis muud, kui ikka ise uksest sisse ja ründele!
Lina 14.03.2008 12:23 Tsiteeri
Sellega peab juba arvestama, et küsitakse ebameeldivaid küsimusi. N miks lahkusite eelmisest töökohast? Midagi halba ju eelmise töökoha kohta öelda ei tohi (et tegin pool ülemuse tööd ka ära, aga sain enam-vähem miinimumpalka jne), aga vastama peab!
Peab katsuma nendest küsimustest üle olla. Ja õpi korralikult valetama ja keerutama, kui tahad tööd saada!
:( 28.12.2007 16:19 Tsiteeri
Hiljuti käisin tööintervjuul, sest soovin töökohta vahetada. Ettevõte, kuhu intervjuule läksin, on viisakas, ettevõtte juht oli väga viisakas ja intervjuuks väga hästi ette valmistunud. Mina ka. Aga siis: istet võtnud intervjuuks, tuli sinna veel üks inimene. See pole uudis. Sageli ongi mitu intervjueerijat. Aga... Ei mingit tervitust, ei mingit enda tutvustust, firma kodulehel teda ka pole, see inimene ei vaadanud mulle intervjuu jooksul kordagi otsa, tundis teravat huvi, miks soovin praegusest töökohast lahkuda, segas mu vastustele vahele. Kui ettevõtte juht oli küsimuse esitanud, esitas tema mingi teise küsimuse ja mul oli probleem: kumma küsimusele enne vastata? Kui vastasin juhi küsimusele, segas see inimene vahele. Kui vastasin tema küsimusele, ei saanud juhi küsimusele vastata, sest siis tekkis jälle praeguse töökoha küsimus. Minust jäi ehtsa lollikese mulje ja pole midagi imestada, et ma seda kohta ei saanud. Ma ei saanudki enda sobivusest rääkida. Ja kes see inimene oli, ma ei saanudki teada. Kibe maik jäi suhu küll. Teinekord oskan arvestada.
Murka 19.11.2007 15:25 Tsiteeri
merlike:
no nii käisin jälle ühel kõige jubedamal töövestlusel mis ma siiani olen läbi teinud. Koht oli mustika keskuses juhiabi. Vestlus kujunes juba alguses imelikuks kui mu käest esimese asjana küsiti, et miks ma vabaabielus olen ja miks ma abiellunud pole aga see selleks olen nüüd nii palju vestlustel käinud ja mõistan, et kui vestlust viivad läbi juhid kes ei tea ega huvitu värbamise eetikast või elementaarsest viisakusest, siis naad ikka oma uudishimu rahuldavad:) Aga see oli ikka lagi kui juht hakkas pikalt ja laialt seletama, et kõik kes on psühholoogiat õppima läinud neil on endil ka probleeme. See riivas kõvasti mu kõrva sest ma ju õppisin psühholoogiat erialaga personalijuhtimine. Isegi kui ta ei mõelnud, et ma kõvade probleemidega olen :) siis kas oli ikka mõtekas ja eetiline sellist juttu ajada? Peale selle väitis ta, et tänapäeval ettevõtted ei värbagi üldse personalijuhte. Kui ma selle jutupeale suured silmad tegin siis küsis ta mu käest, et kas ma tean mõnda ettevõtet kus personalijuht töötab :)))
Muidugi tegi mulle juba nalja kui lõpuks teatati, et minu palgasoov on liiast(selleks oli 9500.- BRUTOS) kuna ma pole enne arveid väljastanud ja sellega seoses ma ka seda teha ei oska:))) Kas arve kirjutamine on tõesti nii raske tegevus, et seda pole võimalik õppida??? :))) muidugi peale selle tuli sealt ka väide, et ma raiskan nii tema kui enda aega sellega, et üldse julgesin kandideerida. Kui ma küsisin, et miks te mind siis vestlusele kutsusite, siis vastas ta, et ega mina teid välja ei valinudki seda tegi minu müügijuht:)))

Ma tõesti sooviks, et kõik juhid kes viivad läbi töövestlusi valmistaks need ka enne ette ja mõtleks läbi mis on eetiline või lihtsalt viisakas küsida ja väita mis mitte.


Lausa uskumatult meeldiv kogemus sul!!!:D
Minu viimane ebameeldivaim kogemus oli ühe börootarvete ettevõttes, kus minu tulevane otsene juht küsis punastades, et ma olen vabaabielus, aga lapsi polegi. Miks?? No tervist- mis see Teie asi on, miks minul lapsi ei ole?
Ja tüüpiline ettevõtete puhul- eitava vastuse mitte teatamine. Väga ebameeldiva mulje jätab. Ja siis räägitakse veel tööjõupuudusest;)

merlike 26.09.2007 19:51 Tsiteeri
no nii käisin jälle ühel kõige jubedamal töövestlusel mis ma siiani olen läbi teinud. Koht oli mustika keskuses juhiabi. Vestlus kujunes juba alguses imelikuks kui mu käest esimese asjana küsiti, et miks ma vabaabielus olen ja miks ma abiellunud pole aga see selleks olen nüüd nii palju vestlustel käinud ja mõistan, et kui vestlust viivad läbi juhid kes ei tea ega huvitu värbamise eetikast või elementaarsest viisakusest, siis naad ikka oma uudishimu rahuldavad:) Aga see oli ikka lagi kui juht hakkas pikalt ja laialt seletama, et kõik kes on psühholoogiat õppima läinud neil on endil ka probleeme. See riivas kõvasti mu kõrva sest ma ju õppisin psühholoogiat erialaga personalijuhtimine. Isegi kui ta ei mõelnud, et ma kõvade probleemidega olen :) siis kas oli ikka mõtekas ja eetiline sellist juttu ajada? Peale selle väitis ta, et tänapäeval ettevõtted ei värbagi üldse personalijuhte. Kui ma selle jutupeale suured silmad tegin siis küsis ta mu käest, et kas ma tean mõnda ettevõtet kus personalijuht töötab :)))
Muidugi tegi mulle juba nalja kui lõpuks teatati, et minu palgasoov on liiast(selleks oli 9500.- BRUTOS) kuna ma pole enne arveid väljastanud ja sellega seoses ma ka seda teha ei oska:))) Kas arve kirjutamine on tõesti nii raske tegevus, et seda pole võimalik õppida??? :))) muidugi peale selle tuli sealt ka väide, et ma raiskan nii tema kui enda aega sellega, et üldse julgesin kandideerida. Kui ma küsisin, et miks te mind siis vestlusele kutsusite, siis vastas ta, et ega mina teid välja ei valinudki seda tegi minu müügijuht:)))

Ma tõesti sooviks, et kõik juhid kes viivad läbi töövestlusi valmistaks need ka enne ette ja mõtleks läbi mis on eetiline või lihtsalt viisakas küsida ja väita mis mitte.
to: kati 04.09.2007 12:52 Tsiteeri
muidugi võib ise helistada ja uurida, kas osutusid valituks või mitte. kuid kui firma võtab ise endale kohustuse ("helistame teile sel-ja-sel ajal"), siis jätab see firmast VÄGA HALVA mulje, kui nad oma lubadust ei täida.
ka minul on kogemus meie turul oleva suurettevõttega, kust mulle kunagi tagasi ei helistatudki.
merlike 31.07.2007 16:14 Tsiteeri
Tere
Sain täna ka negatiivse kogemuse osaliseks. Käisin töövestlusel Haabersti Maja-s ja seal küsiti mu käest, et millega tegelevad minu vanemad ja millega minu mees ja miks ma elan vabaabielu ja millal ma lapsi tahan. Minu eraelukohta küsiti piisavalt palju isiklike küsimusi, mis ei puutu antud töökohaga kuidagi kokku ja see äärmiselt ebameeldiv. Kui jutt läks palga numbriteni ei tahetud mulle seda kindlat numbrit öelda vaid aeti mingit ümmargust juttu. Juht mainis koguaeg, et noored tahavad liigapalju palka ja nad ei oska midagi. olen väga pettunud ja loodan, et kunagi nad parandavad ennast sest ei tahakas kellelgi nii ebameeldivat kogemust soovida.

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi
Palun sisesta turvakood, mida näed.