AvalehtKarjääriabiTööturu foorum
 

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Positiivne/negatiivne kogemus > Mille järgi tööandja valib uut töötajat?
Valentina 03.12.2011 12:16 Tsiteeri
Olen pikemat aega otsinud tööd, kuid lootusetu. Kui siis juba üle 30-ne vanused naised on mures, et neid tööle ei võeta vanuse pärast, mida minust siis rääkida. Olen kuldses keskeas -58aastane. Ja mis te arvate, kuidas mina siis saan tööd, vaatamata oma töökogemustele ja tööstaazile. Kurb küll, et tänapäevased tööandjad ei aktsepteeri meiesuguseid.Ja riik ka ei mõtle meie peale, muid kui lükkades pensioniaega edasi. Peres töötab abikaasa, kuid olen piinlikus olukarras, et olla ainult tarbija. Tahaks ise ka veel teenida. Olen kohanemisvõimeline, töökas, vastutustundlik ja lojaalne. Kuid siiski....
kristina 21.03.2011 16:52 Tsiteeri
Pole senini aru saanud, mille alusel see valik käib. Tundub, et puhtalt vestluse läbiviija suva järgi, millele lisatakse 20% varasemat töökogemust. Küll suhelnud teiste kandidaatidega peale vestlust ja no mina ei tea, võitjaks osutus täielik nali!
Kelner 25.05.2010 20:58 Tsiteeri
Käisin hiljuti ühe restorani gruppivestluse,kuhu ole kokku kutsutud veel 4 inimest peale minu.Vestluse käigus selgus,et keegi pole toitlustusega eriti seotud olnud.Minul on 5aastane kogemus ja olen ka iseseisvalt ennast koolitanud.Vestluse lõppus meile öeldi need kes osutuvad valituks tulema proovipäevale oodaku telefoni kõnet tunni aja jooksul.Mõistagi mulle ei helistatud.Tekkib küsimus mille järgi nad valisid omale kogemusega teenindajat ja milleks töökuuulutusse on vaja panna tõele mitte vastavat infot???Otsiti kogemust....või mida???Ja muide ma olen küllalt noor,kõigest 24.Tahakski teada mille järgi valitakse omale töötajaid!!?!
raivo 26.04.2010 14:26 Tsiteeri
Mul selline asi hingepeal. Tahaks teada mille jaärgi tööandja valib???? Oli tööpakkumine kus taheti keevitustarvikute müüjat. Mul on TTÜ keevitusinseneride tunnistus ja kanditeerisin. Siiani ootan vastust (kolm kuud). Seda nimekirja võiks veel jätkata sest mul on mitu diplomit. Või siis mitmed firmad avaldavad tööpakkumiskuulutusi ühe ja sama ameti kohta iga kolme kuu tagant. Ehk siis kui katseaeg hakkab lõppema. Praegu on ka üks selline pakkumine ühel autofirmal jälle üleval. Mina ise tahaks selle kohta midagi sellist öelda, mis ei kannata trükimusta.
Teemaalagatajalt 06.04.2010 21:05 Tsiteeri
Tore, et vähemalt keegi oma arvamust siin jagab. Ja mulle meeldib mõttekäik-täiesti mõistlik jutt!
Olen ise nooruslik, analüüsiv, mul on nägemus elust, kõrgharidus (see eelkõige laiendab mu silmaringi ja aitab paremini meie ühiskonda mõista ning suhelda erinevate inimestega) ning olen arenemisvõimeline. Samuti olemas teadmised raamatupidamisest, võõrkeelte oskus, arvutiga olen sina peal jne., aga ikkagi tundub, et vanus saab juba praegu komistuskiviks ja tööandja võtab pigem äsja ülikooli lõpetanu tööle kui minuvanuse. Nüüd on juba mõte sinna suunda liikunud, et kui nii edasi, siis tuleb ise oma asja ajama hakata ja on olemas ka perspektiivne äriidee.Eks näis!

Ah jaa-olen nimelt 36 ja näen üsnagi veetlev välja:)
Jaanus 06.04.2010 01:29 Tsiteeri
See küsimus vist tekib rohkem naistöötajate värbamisel ja ausalt öeldes olen ka ise praegu väikese dilemma ees. Olen siiani ikka mehi palganud (autojuhtideks), kuid nüüd on juba tekkinud vajadus ka inimese järele kontorisse, sest üksi enam ei jõua, kuid siin tekivadki küsimused! Ausalt öeldes pigem kaldun ka üle 30- ste naiste (või isegi üle 40!) kasuks vist otsustama. Põhjuseks on eelkõige, et noorte, alla 25- ste puhul ei saa sugugi kindel olla, et ta ka aasta või kolme pärast mul ametis on. Lihtalt noortel on väljakutseid rohkem ja enamasti vabade inimestena on nende jaoks laias ilmas ahvatlusi rohkem! Mitte, et selles midagi halba oleks, kuid see lihtsalt on nii.
Teiseks on elu näidanud, et noortel on väga kehv kui mitte olematu vene keele oskus. Samas on seda vähemalt meie firmas küll vaja ja just klientide pärast. Ja kolmas põhjus on see, et enamasti on sellises küpsemas eas inimestel stressitaluvus ka suurem. Ma ei arva, et mina seda stressi tekitaks, aga töö on vahel pingelisem, vahel rahulikum...
Muidugi on ka noortel omad eelised- kena on ju tulla hommikul tööle, kui noor ja nägus neiu Sind tervitab uksel, aga ega see vist palju muud kui hea tuju ei anna....
Aga lõpetuseks on tegelikult uue töötaja värbamine paras probleem! On küll toredad portaalid ja andmebaasid, kuid need on sellised suht kuivad andmed vaid. Samas ei ole väikeses firmas see tööjaotus ka päris nii, et sekretär teebki vaid sekretäri tööd ja raamatupidaja oma, aga sellist inimest, kes taipaks üht-teist nii dokumendihaldusest, klienditeenindusest raamatupidamisest (arvete genereerimine) kui ka transpordist on suht raske leida neist andmebaasidest. Ja see CV-de läbivaatamine on ka suur töö ja ega enamusest CV-dest ei saagi aru, kas inimene sobiks või mitte.
Anneli 05.03.2010 09:28 Tsiteeri
Olen mõelnud.Ametid, mis nõuavad küpsemat vanust, paikaloksunud väärtushinnanguid ja elukogemust, lisaks muud tehnilised oskused, kõrgharidus sealhulgas.

Kas tööandja valib pigem noorema (näiteks alla 25.a.) ja kogenematuma inimese või natuke juba elu näinud (üle 30.a.) ja vastavatel ametikohtadel töötanud vahel?

Mul ei ole midagi noorte inimeste vastu aga kui nad on verivärskelt lõpetanud ülikooli, kas neil on ikka ainult paberiga midagi peale hakata? Mina omal ajal alustasin, et saada töökogemust ikka altpoolt-nüüd on juba 23-sed turundusjuhid, personalijuhid jne.Mõned ehk on tõesti väga andekad ja eeldustega. Aga mina-pilt kujuneb inimesel ikka hiljem välja ja et ta aduks ühiskonda laiemas plaanis ning tervikuna.

Kas oleneb, kes valib, tema vanusegrupist, kuhu ta kuulub või milliste kriteeriumide järgi see toimub? Kõhutunne?Millised kogemused teil on?


Ootan väikest arutelu ja diskussiooni! Personalijuhid-öelge ka sõna sekka!

Tänan
üle 30-ne naine

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi
Palun sisesta turvakood, mida näed.

VIP tööpakkumised