AvalehtKarjääriabiTööturu foorum
 

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Palk > restauraatori palk
ja veel üks restakas 19.09.2009 15:13 Tsiteeri
kas eestis ka erapraksist omavaid väikevormide (nt raamatud, graafika jms esemed) restauraatoreid leidub. olen riiklikul tööl ise ja ka muljega, et 8000 bruto on suht ühtlane riiklik restauraatoripalk Eestis. eraisikutel ja galeriidiel nt on huvi oma esemeid restaureerida lasta ja neile on riigiasutuste taksid lisanduvate maksude tõttu kalliks kujunenud, leidub, kes teevad mustalt muidugi, kuid olen mõelnud eraettevõtluse võimalikkuse üle ka esemete restaureerimisel ja ilmselt oleks see võimalik teatava arvu asjast huvitatute koopereerumisel. ise olen pigem tegija kui ärimees, sestap lihtsalt uurin, kas mu mõttekäik võiks mingit kõlapinda siin leida. või siis tuleb ka itaaliasse siirduda :)
tony wilu 23.01.2009 21:19 Tsiteeri
Tallinna Ülikooli Raamatukogus on bruto 8000.-
Aga Eestis jätkub seda tööd vaid riigiasutuses ja sealgi piirangutega. Mööblirestauraatorid löövad paremini läbi ja riiklikul tasemel mõeldakse restaureerimist peamiselt arhitektuuri alal. Ma läksin rest. ametialal Itaaliasse ära, kus restaureerimise vajalikkusest ollakse paremini aru saanud kui Eestis. Tööd jätkub.
kah restakas 07.03.2007 15:46 Tsiteeri
kui sa pole mööbli tegija siis riigiasutuses saad ikka kõige madalamat 4600 kätte-koos selle aasta palgatõusuga ja kaheksast viieni viis päeva nädalas.noori ülikooli lõpetajaid jookseks ju tormi sellisele kohale ja sellise palga peale -eks!!!!!???? Aga kui on 30 aastat sellist tööd tehtud...ja (staažiaastad ei anna poonuspunkte) pensionini...15 aastat ja palk läheb aina madalamaks(palga tõus on 6% ja suuremalt jaolt tulevad lisakroonid tänu tulumaksu alaldamisest)..tööaasta ei lähe täie aasta eest kirja-ehk o,4..
Riigiasutuses on restauraatorina töötamine küll rohkem missioon kui elatusallikas.
rest 08.02.2007 18:11 Tsiteeri
palju on hetkel normaalne restauraatori palk, ja kas keegi seda ka maksab?

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi
Palun sisesta turvakood, mida näed.