AvalehtKarjääriabiTööturu foorum
 

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Palk > Palgainfo tööpakkumisel
1  |  2  |  3    >>    
erts 02.01.2009 14:52 Tsiteeri
Kui Sa end tööliseks, mitte töötajaks pead, siis on täiesti põhjendatud, et olematut palka saad.
Viki 23.06.2008 15:32 Tsiteeri
Tegelikult olen tõdenud, et väärilist tööd neti kaudu tsiviilasutused ei paku. Eks arvestatakse ikka sellega et keegi kange ja hea tuleb ning katab mõneks ajaks tekkinud \"augu\", seega jäetakse ka meelitavaks saladuseks palganumber. Veelgi vähem tuleks reageerida sellistele mõistetele nagu \"tulemustasu\" või \"konkurentsivõimeline palk\" st tähendab et asutuse strateegia on suunatud töötaja \"tillist tõmbamisele\". Riigiasutuste puhul peab arvestama et seal kus tegu konkureerimistega juhtivtöötaja ametile, kus ka tasu vääriline, on tihtipeale inimesed valitud enne konkursi toimumist - konkursi väljakuulutamine on aga lihtsalt seaduste täitmine. Sellisest konkursist läbipõrumisel ei tasu sattuda masendusse ja tekitada endas muljet, et Te tegelikult ei suudaks tööga toime tulla.
Edu Teile töö leidmisel!
mel 07.05.2008 21:03 Tsiteeri
Mnjah...Kummaline,on see tõesti,et reaalse palganumbri saad teada alles esimesel palgapäeval.
Milleks selline driangel,vestlused tel.kõned,kütuse kulud ja lõpuks ei midagi. Kas tõesti peab personalijuhil olema max.töökoormus?
Igaljuhul avalikustamise poolt!!
marx 03.03.2008 20:02 Tsiteeri
Tööpakkumine ilma palganumriteta on sama mis lõbutüdruk ilma.....
Huvitav jah, et muu info, eriti nõudmised kandidaadi kohta on täpselt välja toodud kuid ettevõttepoolsed pakkumised on ikka hädised küll. Pole midagi imestada kui mitte ükski asjalik vend ei hakka selliste mõttetute pakkumistega oma pead vaevamagi. Tõttöelda pean ennast ise ka suht asjalikuks kuid ei kandideeri enam ei selle ega ühegi teise tööportaali kaudu, kuna see töötajale erinevate asjade lubamine on kuidagi nii lollaka ja odava standardi saavutanud.
Kui tööandja kes tahab, et mina kui asjalik inimene austaks ettevõtet ning läheks vestlusele, siis eeldan mina, et minuga peab ka aus olema. Vorst vorsti vastu. Seda enam, et mind on tööandjal rohkem vaja kui mul seda tööandjat.
triinu 04.01.2008 20:40 Tsiteeri
paistab, et siin on palju tööandjate esindajaid, kes kõvasti õigustavad pakutava palganumbri varjamist ja peavad seda õigeks.

samuti kirjeldatakse tööülesandeid väga lühidalt ja ülevaatlikult.

kuidas te, kulla tööandjad, suhtuksite sellesse, kui ma esitan teile CV samasuguse ilusa ümbernurga-jutuga - töötasin riigiasutuses, spetsialistina, tegin motiveerivat ja väljakutset pakkuvat tööd? üle-eelmine töökoht oli meeldivas väikefirmas, kus tegin oskustöölise tööd.

kas arvan õigesti, et see cv rändab prügikasti? samamoodi on tööpakkumistega - kui ikka jutt on segane ja infot ei anta, siis ei tõmba mitte miski.
maie Adoma 08.12.2007 09:55 Tsiteeri
müügiesindaja töötasu eestis
Tin 28.11.2007 22:23 Tsiteeri
Oh, neid töökuulutusi milles palk ei sisaldu ma ei viitsi vaadatagi. A noh jah ilmselt puudub vajadus ka aktiivselt tööd otsida.
ludri 27.11.2007 23:08 Tsiteeri
Lugu elust enesest.
Ettevõte otsib töötajaid . Palganumber alates ... ilusasti nähtav . Sellest peetakse kinni. Kõik viimasepeal .Ok . Ja mida näevad,kuulevad selle ettevõtte staazikamad juba kogenud töötajad?! Urr! „Värsketele“pakutakse isegi katseajal paremat palka ! Tehti kisa . Saadi näpuotsaga juurde. Ettevõtte poolt pakutav palk on nüüdsest „motiveeriv“ .
Kurb aga tõsi !
nuuskur ;o) 21.11.2007 20:20 Tsiteeri
Kai:
Nõus Sabinaga.
Ja lisaks tahaksin öelda, et tegelikult võiksid hoopis tööle kandideerijad oma palgasoovi CV-sse kirja panna. Et töö pakkuja ei raiskaks aega vestlemiseks kandidaatidega, kes palka küsides on oma oskuste ja kogemuste taset selgelt ülehinnanud.


Kaile!
Ja tööandjad on oma töökohta ja töökohustusi tihti lugu üle hinnanud,kui arvavad,et 35kr/h on ok palk,mille eest peab korralikult tööd rabama,mitme inimese töö eest,saades palka ikka ühe eest;))Makske vastavat palka ka kui mitme inimese töö tuleb ära teha.JA kui töötaja saab oma tööga hakkama,kui just mõni napakas,narkomaan või joodik ei ole,siis on ilm selge,et tuleb korralikule tööinimesele ka väärilist tasu maksta!Ja olen päri sellega,et ka tööinimene oma palka oskaks küsida ja CV-sse paneks.
kodune 21.11.2007 15:51 Tsiteeri
Tänapäeval on elu näidanud suuremas osas töölistele,et kui palka pole avalikustatud,siis on tegemist väikse palgaga ning palju töökohustusi.Kahjuks on see siin Eestis moodi läinud,et töötaja peab mitme inimese töö ära tegema,saades ühe inimese palga.Palk tuleks avalikustada hoolimata sellest,kui palju tööandja spetsialistile maksab või mitte spetsialistile.Palga avalikustamine peab hakkama firma madalamast palgast-kõrgema palgani välja ja see vahemik peaks ikkagi olema välja toodud,siis tööline saab arvestada,kui palju vingem spetialist teenib või mitte spetsialist.Pealegi peaks iga firma juht teadma,mis on see maksimum,mis palka ta saab lubada vingemale spetsjalistile,kui töötaja peaks kõrgemat palka küsima.Sellepärast peabki töö kõrgeim palk olema välja toodud.Või on see nii,et makstakse palka näo järgi??Kui mulle tööandja tooks sellise põhjuse nagu siin Sabina Trankmann lugejatele tõi,siis minu meelest on see lihtsalt üks hea ettekääne,mitte õiget palka maksta,sest olgem ausad siin Eestis enamik tööandjaid mõtlevad,kust saaks kommi rahaga viimase peal töötajad kätte ja hea,kui veel keelte oskuste eest ei pea lisa maksma.Tore oleks,kui ka tööandjad avalikustaksid,mis hüved on töö poolt.Näiteks:tasuta lõuna,trantsport jne.Ja üle-üldse on Eesti tööandjatel väga suured nõudmised.Heaolu riikides,näiteks lõunamaades,kestavad mitu tundi lõuna-vaheajad ja selle eest saavad ikka palka töötajad ning teevad oma tööd aeglaselt,sest neile ei maksta selle eest rohkem palka,kui nad kiiremini töötavad ja see reegel kehtib ka teiste heaolu riikide kohta.Meil siin eestlased pole aru saanud,et kui ei maksta lisa liigutuse eest,siis ei tee ka tööd lisa liigutusega,läänes juba ammu see mentaliteet selge ja lasevad ainult orjadel rabeleda,kes rumalad on ja väikse palga eest töötavad.Lapiga koristaja läänes teenib vähemalt ilma hariduseta ja keelte oskusteta miinimum palka 10000/euri kuu ning sealt arvestada maksud ka maha,kus on astmelinetulumaks 22%-40%.Aga sellist palka ei teeni kommi palgaga riigist tulnud töötajad heaolu ühiskonda nagu poolakad,eestlased,venelased,jne,sest kõigile on teada riigis toimuv ja palga süsteem.AGA sellist palka on võimalik teenida küll läbi tutvuste läänes.Muideks Soomes on paljudes kohtades nii,et kui Soome riigi kodanik(tööline)paljastab oma palga,teisele töölisele,kes on orja riigist tulnud ja orja riigi kodanik,siis ootab seda töölist vallandamine kuna ta reetis oma riigi tegelikku tasu sellel ametil,kus ta töötas.Nii kaua kuni me ennast ise odavalt müüme,saame sama ka vastu!
morca 17.11.2007 02:01 Tsiteeri
viimasel aja pole küll enam töövestlustel käinud, aga oli minulgi periood, kus raiskasin palju aega tühistel töövestlustel käimisega, kuna palga suhtes ei pakutud piisavalt head tulemust. et edaspidiseid ajaraiskamisi vältida, ütlesin kohe telefonis, mil mind vestlusele kutsuti: "kas minu cv's olevat palganumbrit ikka vaatasite ja kas suudate seda ka rahuldada? kui ei suuda, siis ei ole mul mõtet töövestlusele tulla, et kulutada tühiselt nii teie kui ka endi aega."

aga täna üle pika aja cv-keskuses huvi pärast tööpakkumisi vaadates on näha, et mõned ettevõtted julgevad ka palganumbri välja kirjutada (eelnevalt on silma jäänud, et konkurentsivõimeline palk, palk kokkuleppel jms). minu meelest väga positiivne tegevus kui julgetakse palganumbrist rääkida :)

väljamaa töökuulutusi vaadates, vastupidiselt eesti töökuulutustele, on enamasti alati tööpakkumise kuulutuses ka palganumber välja toodud. väljamaa kuulutusi lausa lust vaadata. eestlastel on mida õppida :)
Riina 16.11.2007 23:05 Tsiteeri
Olen samuti palavahemiku avaldamise poolt, otsin tööd juba mõned kuud ja ei saa tõesti aru miks sellest nii suur saladus tehakse. Keegi ju ei küsi täpset numbrit, kirjutage või palgavahemik, siis ma teaksin, kas on üldse mõtet enda ja tööandja aega vestlusega raisata. Olen enda jaoks ka mingi miinimumi paika pannud, millega hakkama saaksin ja nii oleks ju lihtsam kõigi jaoks.Käisin ka karjäärinõustamise seminaril ja seal rääkisid inimesed, kes ise osalevad värbamistel, et ei ole üldse hea oma cv-d saata sinna ja tänna enne, kui sa ei ole teinud sind huvitavasse ettevõttesse infokõnet ja selgitanud pakutava töökoha tingimusi sh. ka mingitki palgavahemikku ja kui sind siis asi huvitab, saata cv.
Mina ei ole infokõnedest veel kaugemale jõudnudki, ikka on olnud mingi nüanss, mis mind ei rahulda ja palgainfot on väga raske kätte saada, ikka öeldakse, et tulge vestlusele. Kas ma pean siis tõesti seda tegema selleks, et saada aimu milline võiks olla orjenteeruv palgavahemik, ma ei pea seda õigeks?
krooniline tööotsiaj 08.11.2007 19:50 Tsiteeri
Palka mitte määranud ettevütjat ei tasu üldse end pakkuda sel lihtsal põhjusel,et selline ärikas üritab sind juba ette jaraiskamisega aega raisata ja samas os palgainfo mittepakkuja väga tõenäoline pettusele kalduv ärikas.

Palgakokkulepe on üks töökokkuleppe
kohustuslik osa ja selle mitteavaldamine kuulutuses ananb arvamuse,et ei soovitagi teha kokkulepet
Merili 07.11.2007 13:18 Tsiteeri
Sabina Trankmann:
Toon mõne põhjuse, miks palgainfot ei avaldata: kui tegemist uue ametikohaga ja soovitakse lähtuda sobivate kandidaatide palgasoovidest, kui soovitakse lähtuda uue töötaja kui spetsialisti kogemustest ja tasemest, pakkudes "vingemale" spetsialistile ka suuremat töötasu, kui tegemist tulemuspalgaga ja palgasüsteemi pole võimalik ühe lausega lahti seletada. Või siis ei soovita avaldada konkurendile strateegiliste positsioonide palgataset ettevõttes. Ebaadekvaatne palgainfo kuulutuses aga on ilmselt kahjulikumgi, kui palganumbri puudumine.


Jah, kokkuvõttes loodetakse saada ikka spetsialist võimalikult väikese palga eest.
Mina leian, et kui firma juba on teinud otsuse uus ametikoht luua, siis peaks olema tekkinud ka nägemus, milline on töötasu, mida ollakse valmis maksma inimesele, kes vastab kõikidele nõuetele ning on sobiv kandidaat.
Igal juhul 2 käega poolt orienteeruva kuu-või tunnipalga avaldamise osas.
Mari 01.11.2007 10:26 Tsiteeri
Palganumber peaks olema nähtav. Nt sedasi - palk katseajal 10000 (bruto/neto), hiljem tõuseb 5 %. või siis vastupidi - palk 10000, katseajal 5 % väiksem.
kui minul on CV-s palgasoov, aga teie olete võimelised maksma 1000 krooni vähem, siis sellegipoolest võib mulle tegelikult see koht sobida - on ju mõni koht, kuhu olen nõus ka veidi väiksema palga eest minema (südamelähedane töö, ülihea asukoht...), aga teie näete minu palganumbrit ning jätate mu välja, mõtlete, et mulle nagunii ei sobi.
Tööotsija 17.10.2007 13:47 Tsiteeri
Muuseas enamus töid on sellised mida tehakse raha pärast. See ei välista sugugi töö hästi tegemist. Palganumbri mitte avalikustamine on põhjendatud ainult loominguliste tööde puhul.
kuremari 16.10.2007 14:26 Tsiteeri
Tegelikult oleks palganumbri avalikustamine väga suur aja kokkuhoid tööotsijale kui ka tööpakkujale. Samas see avalikustatud number ei kohusta veel tööandjat just sellist palka maksma. Meil ei ole töölistest ja tööandjatest puudus, vaid väga suur puudus on usaldusest ja auausest üksteise vastu.
karin 16.10.2007 10:26 Tsiteeri
Arvan, et see palgainfo avalikustamine töökuulutuses on õige ja aus samm. Muidu tõesti nagu ostaks põrsast kotis. Mul on siiani hästi läinud, aga nagu selgub kommentaaridest, pole see alati nii.

Ise olen oma CV-l ka oma palgasoovi alati avalikustanud. Ja tegelikult on see päris kõrge. Oma nördimuseks pean tunnistama, et ühelgi tööintervjuul pole mult küsitud, millega ma nii kõrget palgasoovi põhjendan. Kuigi CV on siin üsna põhjalik, on siiski aspekte, mida siin ei käsitleta ja mis palga seisukohalt võivad oluliseks osutuda.

Seega ma soovitan nii tööandjatel kui tööotsijatel avalikustada palgainfot ja kindlasti tõstatada see küsimus ka intervjuul, mitte valida töötajat, kel on number väiksem, sest ta pole palgatasemega kursis, tal on madalam enesehinnang või ta teab, et juba kolmas päev ta hilineb tööle.

Mõlemad pooled peavad olema võimelised oma arvamust põhjendama. Suhelge omavahel. Paber ju ei räägi.
TM 13.10.2007 18:57 Tsiteeri
Kommentaarides joonistub üsna selgelt välja töövõtjate ja tööandjate ning värbajate omavahelised hinnangute erinevused töötasu väljatoomise osas tööpakkumises.
On päris selge, et töösoovija soovib pakutavat palgataset kohe näha, sest see on väga oluline töökoha valiku ja kandideerimise kriteerium, tahavad seda tööandjad siis tunnistada või mitte.
Samas, väga paljud (ehk tegelikult lõviosa) tööandjaid seda erinevatel põhjustel (mida Sabina Trankman kenasti väja tõi) avaldada ei soovi. Minuarust on selleks põhiliseks põhjuseks siiski soovimatus oma konkurentidele palgatasemeid avalikustada. Mine ju tea, äkki saavad sellest olulise info ja ostavad veel mõne oma töötaja üle või korrigeerivad vastavalt oma ettevõtte töötajate palku jms. kartused. Samas on ju selge, et kui kumbki osapool oma töötasu ootust/pakkumist ei avalda, ei ole võimalik ka töösuhte osas läbi rääkida ja kokku leppida. Valdavalt on töösoovijatel töötasu ootused siiski CV-des kirjas. Sestap leian, et CVK algatus - lasta tööandjatel tööpakkumistes igal juhul palk ära märkida, kas see siis avaldatakse kuulutuses või mitte, mis juhul see ikkagi toimiks tööpakkumiste sorteerimise poolelt tasemete lõikes - on igati tänuväärne ja tööturul selgust loov. Juhul kui tööandja pakub palka vastavalt kandidaadi tasemele ja nende ootustele vastamisele, saab ju ka selle sellisena töökuulutuses välja tuua - a la \"palgapakkumine vastavalt kandidaadi ootustele/headusele\". Ka see oleks ikkagi oluline info tööotsija jaoks, mis aitaks tal tööpakkumiste osas paremini oma valikuid teha ning protsessis mõlema osapoole aega säästa.
Margus 12.10.2007 12:15 Tsiteeri
tere! palgad peavad olema avalikud - preemiad konfidentsiaalsed, sest andke andeks - statistikaameti palgad osades valdkondades ei ulatu isegi mitte pooleni sellest, mis tegelikult tööturul toimub! eriti ju ajal kus eestlaste palgad TÕUSEVAD aastas 20%!! tööandjatel on seoses sellega palju lihtsam oma majandusaastat ette planeerida ja ka töötaja võib kindel olla, et ta ei pea enne palgapäeva prügikastidest süüa otsima. arvan ma.
1  |  2  |  3    >>    

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi
Palun sisesta turvakood, mida näed.

VIP tööpakkumised