AvalehtKarjääriabiTööturu foorum
 

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Muud tööelu puudutavad küsimused > noored emad
Kadri 22.01.2008 01:12 Tsiteeri
Praeguseks on mu laps küll juba neljane, kuid töötasin juba siis kui laps oli vaid ühene. Mina olen märkinud alati ära lapse olemasolu. Muidugi on võimalus, et su cv praagitakse kohe välja, kui seal lapse real tärn on, kuid sellisest firmast ei tasu ka head töösuhet loota. Mõnel korral on mult intervjuul ka küsitud, et kuidas te lapse kõrvalt kavatsete töötada või kes teil last hoiab. Vat see on küsimus, millele ei peaks vastama - see on minu eraelu. Algul olin kimbatuses ja vastasin nii nagu oli - muidugi ei saanud ma seda töökohta, sest inimese otsaette pole kirjutatud, kes kui palju suudab või tahab. Järgmiseks korraks mõtlesin juba asjad läbi ja vastasin: "Ma poleks sellele kohale kandideerinudki, kui ma ei saaks kindel olla, et laps pole töötamisel takistuseks."

Ja see, et lapsed lasteaias tihti haigestuvad, ei puutu asjasse. Mõnel lapsel on tugevam tervis kui mõnel suures kontoris töötaval täiskasvanul.Ei teki ju küsimust et järsku peaks selle cv-sse märkima, kui sul igal aastal angiin on. Kui haiguslehel olev töötaja tekitab probleeme, siis on see firma töökorralduse viga, et asendatavus puudub. Ja töötaja ei peaks end selles süüdi tundma.
mann 11.12.2007 15:39 Tsiteeri
Mind huvitab, kas keegi on teinud katset kandideerida ja näidata CV-s, et oled alla 3-aastase lapse ema ja kandideerida ning jätta CV-sse märkimata lapse olemasolu, mis iseenesest pole ka patt. Nimelt kuulsin raadiosaadet, kus räägiti, et tööandjad ikka kohe kardavad neid noori emmesid, mis teatud mõttes ka arusaadav, sest lapsed tõesti haigestuvad lasteaias tihti. Ise teen lapse kõrvalt juba väga pikalt tööd, aga nüüd soov töökohta vahetada ja ütlen ausalt, et on küll suur kiusatud lapse koht lihtsalt märkimata jätta. Vestlusel räägiskin ausalt. Kuidas on teie kogemus?

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi
Palun sisesta turvakood, mida näed.

VIP tööpakkumised