AvalehtKarjääriabiTööturu foorum

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Muud tööelu puudutavad küsimused > Küsimus tööandjatele
Mats ilmselgelt 18.07.2012 22:27 Tsiteeri
Lugupeetud tööandjad, kes te palkate töötajaid klienditeenindusalale, kus ei suhelda välisturuga. Mis õigusega te nõuate vene keele oskust olles samas valmis maksma nii naeruväärset palka, et hapu hakkab. Miks peame me suutma suhelda inimestega, kes on kodakondsuselt eestlased aga ei oska eesti keelt, rääkimata inglise keelest, mis on ametlikult euroopa liidu keel ja samas ka rahvusvaheline keel. Vene keel ei ole kummatki, seda keelt räägivad meil siin nõdrameelsed ajukääbikud suutmata õppida oma kümnete eluaastate jooksul selgeks kohalikku keelt.
Ütlen ausalt, mina räägin uhkusega neile muukeelsetele vastu eesti keeles. Tegelikult kui nüüd päris üdini aus olla siis see on meie mõnitamine. Nemad saavad mugavalt rääkida oma suvalises võõrkeeles ja meie lollid teeme nende elu nii mugavaks ning võimaldame seda.
Ise olen pärit Eesti teisest otsast, ei ole kunagi õppinud vene keelt. Polnud isegi vajadust. Seal olid vene päritolu inimesed intelligentsemad ja suutsid suhelda riigikeeles. Või siis olid eestlased kangemad ja lihtsalt ei rääkinud
nendega vene keeles vastu. Kindlasti on Põhja-Eestis neid sisserännanuid rohkem ja osaliselt ka sellest lugu tingitud. Aga see ei ole vabandus!
Nagunii ma selle postitusega kellegi mõttemaailma ei muuda ja kohe-kohe hakkavad
peale pritsima kommentaatorid, kes on eelmistest põlvkondadest, vene ajal juba
koolis käinud ja seda keelt läbi ja lõhki õppinud ning rääkinud. Samas mõelge - teiesugused ongi sellise olukorra põhjustanud. Peale okupatsiooni te jätkasite nendega vene keeles suhtlemist, mistõttu nad ei näe siiani põhjust, et õppida ära eesti keel...

Ei taha siinkohal kedagi solvata!

Lugupidamisega
Mats ilmselgelt

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi

Palun sisesta turvakood, mida näed.

VIP tööpakkumised