AvalehtKarjääriabiTööturu foorum
 

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Muud tööelu puudutavad küsimused > kuidas käituda?
Helen 08.03.2010 13:30 Tsiteeri
Jah,Teil on õigus,et lepingu lõppedes peab ka raha väljamaksed tehtud olema aga arvesta kus riigis Te elate,kel suurem raha sellel on alati õigus.Tean oma kogemustest.Meil on orja riik.
alar008 13.09.2007 12:24 Tsiteeri
Eesti Vabariigi töölepingu seadus §119. Vastutus tööraamatu ja lõpparve kinnipidamise eest.Lõige 1-Tööraamatu kinnipidamisel on tööandja kohustatud töötajale maksma keskmist palka iga tööraamatu kätteandmisega viivitatud päeva eest kuni tööraamatu kätteandmiseni.Palgaseadus §29.Ja samuti töölepingu seadus § 74.
Kui sina toimisid igati seaduse järgi siis sellest peaks abi olema.Kuid soovitan siiski pöörduda töökaitsesse.Ja pead arvestama et see kõik võtab aega kuna tööandjad ei iialgi nõus hüvitisi maksma ja püüavad kõik võimalike §-dega nendest hiilida.Edu sulle ja loodan et sa siiski saad oma hüvitised kätte.
siilike55 02.08.2007 09:33 Tsiteeri
selles asi ongi et lõpparve tuli küll õigel ajal aga tööraamat-algul väideti et pole viinudki ja siis 1,5 kuud hiljem saadeti kiri-tulge järele.On vist mõte minna töökaitsesse.
m@m 31.07.2007 16:27 Tsiteeri
siin kohal on muidugi üks aga:
Tööandja on kohustatud andma töötajale tööraamatu ja maksma lõpparve töölepingu lõpetamise päeval. Kui töötaja töölepingu lõpetamise päeval tööraamatut või lõpparvet vastu ei võtnud, on tööandja kohustatud andma töötajale tööraamatu nõude esitamise päeval ja maksma lõpparve viie kalendripäeva jooksul, arvates nõude esitamisele järgnenud päevast.( vt. RT) Kas sina talitasid nii?

siilike55 20.07.2007 12:24 Tsiteeri
kuidas teeksite teie-kui tööandja annab teile tööraamatu tagasi alles 1,5 kuud hiljem?seaduse järgi tuleb anda lepingu lõppemise st. samal päeval ja kui ei siis peab maxma palka kuni kätteandmiseni.

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi
Palun sisesta turvakood, mida näed.