AvalehtKarjääriabiTööturu foorum
 

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Muud tööelu puudutavad küsimused > Eestis venekeele oskuse nõudmine igal ametil pmst...
Mats ilmselgelt 18.07.2012 22:35 Tsiteeri
Vapustav idee. Loomulikult ma asuksin kohe vene keelt õppima kui peaksin suhtlema välisturuga nagu Venemaa. Aga kui töö seisneb kohalike klientidega suhtlemises ja valdav osa klientuurist on eestlased siis milleks? Loomulikult oskan inglise keelt ja samuti peaks oskama seda iga vähegi haritud välismaalane/turist, et hakkama saada kui juhtutakse välisreisidele. Unustage ära, et vene keel on rahvusvaheline. See keel ei ole isegi mitte Euroopa liigu ametlike keelte hulgas. See keel on ajalugu!!!
Lõpetame meie mõnitamise.

Tervitustega Eestlastele!
Mats
iksike 07.09.2010 13:20 Tsiteeri
ohh, on küll vana postitus juba, aga ehk keegi siiski neid veel loeb ja sp ka kirjutan!
Vene keele oskus on nõutav just sp, mis teemaalgataja tekstis seisab. Nimelt vene keeles saab suhelda väga paljude rahvastega (venelased, leedukad, lätlased, poolakad, grusiinid, armeenlased jt). Inglise keeles aga enamasti ülejäänutega...
Seega on kõigile selge, et riigi keel (eesti), vene ja inglise on töös kõige vajalikumad.
Samas oleks tore, kui tööotsija teab ka mõnda naaberriigi keelt, nt rootsi, norra või soome.
Kuhu te küll vaesekesed tahate tööle minna, kui te muud keelt, v.a eesti keel, ei tea?
Kellega te selles keeles suhtlete? äkki armeenlasega või rootslasega?

Ja muidugi on veel olemas saksa keel, aga kahjuks ei pea paljud inimesed saksa keelt tähtsaks, seega selles keeles ei saa enamasti eelnimetatud rahvastega suheldud.
oks 03.10.2009 23:18 Tsiteeri
Muidugi ei saa! Tänapäeval on võõrkeelte oskus ülitähtis! Mis see riigi keel jms bla-bla-blaa puutub? Tööle võetakse inimest, kes teab riigi keelt ja vähemalt 1-2 võõrkeelt, seega vene ja inglise. Miks just need keeled? Sp et vene keeles saad rääkida venelastega, lätlastega, leedukatega, poolakatega. Inglise keeles samuti paljude riikide kodanikega.
Tänapäeval on kursuseid igasuguseid, 6 kuud õpid ja ongi korras.
egon 09.06.2009 10:22 Tsiteeri
Eestis on kasutusel 1 riigikeel aga millegi pärast nõutakse pmst igal positsioonil vene keelt. Ma olen üles kasvanud sellises kohas kus terves külas oli kokku 3-4 vene rahvusest kodaniku, kes rääkisid puhtalt eesti keelt, nii et ei saand alguses arugi et pole eesti rahvusest. Täiesti ajuvaba nõudmine... ma ei saagi tööd teha sest ma ei oska vene keelt???

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi
Palun sisesta turvakood, mida näed.