AvalehtKarjääriabiTööturu foorum
 

NB! Foorumi kommentaarid on avaldatud lehe külastajate poolt ning neid ei toimetata. Kommentaaride sisu ei pruugi ühtida CV Keskuse arvamusega.
Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest kliendituge, kirjutades aadressile info@cvkeskus.ee

Tööturu foorum > Ametid > OSTUJUHID
nata 29.04.2014 13:08 Tsiteeri
Mitte segi ajada ostujuhti, hankejuhti ja tarneahelajuhti.
Ostujuht haldab ostmisega seotud protsesse ja vastutab materjalivoo eest.
Hankejuht tegeleb tarnijate leidmise, valiku ja hinnalepetega.
Tarneahelajuht koordineerib kahe eelneva tööd, lisaks vastutab ka lao-ja logistikaprotsesside eest.
Pealegi, juhi staatuses inimene peaks ikka ISE enamus tööülesanded omale leidma/märkama, mis vaja teha, mitte keegi ei anna neid talle. Teisalt on mõnes firmas kõik ostjad ostujuhi tiitliga.. Kokkuvõttes võib öelda, et ametinimetus olgu või sibi, loeb töö sisu.
Eks ost olegi tänamatu töö- märgatakse siis, kui enam toota ei saa:) Ost on ju see osakond, mis raha majast välja viib, müük toob ju sisse ;)
vaino@tamsaluept.ee 07.01.2013 10:34 Tsiteeri
Ostujuht on inimene keda märgatakse ainult siis kui midagi ei klapi, logistiliselt, laoseisudes, midagi kuskil tootmises puudu jne. Ostujuht on teinud mõned head tarnelepingud ja asjaga mitte seotud inimene läheb ostab ettevõttele midagi , nüüd juba soodsamalt kui tavaklient, siis on ta juba tipptasemel ostujuht, arvestamatta milline töö on enne tehtud sellise hinna saamiseks. Alguses oli selline asi väga valus ja kuidagi kehv tunne oli et keegi ei märka (kirjuta nagu armastuskirja :D ) aga nüüd võtan seda kui komplimenti kui keegi ei märka ja peab "sind" tüübiks kes nii ehk naa ringi sõidab ja firma raha kulutab. Hoia dokumentatsioon korras, fikseeri tellimused, hoia alles hinnapäringu vastused, kui oled suutnud firmajuhile tõestada et sa oled oskustega ja vajalik siis nagu polegi muud vaja kui head palka, mis on alati väike :D :D :D (Ostujuht 7 aastat)
Andreas 25.03.2010 20:10 Tsiteeri
No mina 9 aastaga omandasin nii mõndagi.Tean pea kõike ostust praktikas A-O'ni.Kuid tööle ikka ei saa - nõustun sellega et ostjujuht väikefirmas ei ole sama suurte kogemustega kui ostja rahvusvahelises firmas.sõltub inimesest ka kas on ostja ise end täiendanud ja hoidnud erialal värskena.
Ostujuht 22.04.2009 19:33 Tsiteeri
Eestis on vähe firmasid kus ostujuhi tööst üldse aru saadakse. Põhiline rõhk on müügil ja ostu ei mõisteta. Ei investeerita proffide arendamisse ja karjääri.
ost 23.03.2009 18:52 Tsiteeri
Ei ole sel tasemel aga tahaks sinnani jõuda küll jah. Eestis on miskipärast nii, et iga 3 töötajaga firma juht võtab endale ametinimetuseks "Peadirektor" Samamoodi ka ostjatega, et igaüks on kohe "Ostujuht"

Denis 22.03.2009 23:29 Tsiteeri
Kas ise oled ka nende seas? ;)

Öeldud nii, "nagu see peab olema". Tegelikuses ostujuht teeb ka ostja tööd ka. Mõni kord isegi antakse logistika juhi tööülesandeid... aga see on juba iga ettevõtte oma eripärad.
ost 19.03.2009 18:50 Tsiteeri
Ostutöid on erinevaid. On ostjad, kes päevast päeva vaatavad laoseisu ja tellivad kaupa/materjali juurde. Mõnikord on sel ametil ka õigus tarnijaid ise valida ja lepinguid sõlmida, aga sel juhul on pigem tegemist väga kitsa alaga või väikese ettevõttega.

Ostujuhi tööks nimetaks pigem reaalset strateegilist tarneahela juhtimist oskavat ametit, kes valib tarnijaid, peab läbirääkimisi (ja on seejuures koolitatud proffessionaalseks läbirääkijaks) ja lepib kokku lõplikud lepingutingimused. Edasi jääb tahaplaanile ning annab oma töö tulemuse ostjale, kes hakkab kaupu regulaarselt tellima.

Vaja oskuseid väga erinevatelt aladelt alates kaupade-teenuste detailsest tundmisest, strateegilisest tarneahela juhtimisest , kõrgel tasemel läbirääkimisoskusest ja lisaks veel juriidilisi ja finantsi teadmisi.

Selles mõttes on ostujuhte Eestis vähe. Ostjaid aga on küll palju.
Denis 19.03.2009 13:35 Tsiteeri
Ei-ei... pidasin silmas ikka ostujuhi tööd - materjalide kulu prognoosimine, strateegiline tarnijate valik ja kogu kompott.

Ei ole nõus vaiksete ettevõttete suhtes. Oma silmadega nägin, kuidas 3 000 000 aasta käivega ettevõttes ostujuht (vähemalt tema visiit kaardi peal oli nii kirjutatud) oli 500 000 EEK pidevalt hoidnud üks kõik kus kohas, ainult mitte firma kontodel. %-)
ost 18.03.2009 20:57 Tsiteeri
Oleneb ettevõttest. Suurtele on see muidugi vajalik. Väikestele erandina.

Eestis on väga vähe kvalifitseeritud ostujuhte. Igaüks, kes on teinud kuskil firmas 10 tellimust ja võtnud firmadest 3 pakkumist arvab kohe, et on proffessionaalne ostujuht. Suur vahe on ka ostjal ja ostujuhil.
Denis 18.03.2009 18:50 Tsiteeri
Peale pikka aega kandideerimisi tekkis tunne, et nagu ostujuhi töö ei pakku tööandjatele huvi üldse. Samas, just ostujuht on see inimene, kes aitab ettevõtte fondid kokku hoida majanduskriisi ajal.

Või ma eksin?

Uus postitus
Sinu nimi *
Sinu e-mail * Ainult administraatorile nähtav!
Tekst *
Turvakood * Uuendan koodi
Palun sisesta turvakood, mida näed.

VIP tööpakkumised