https://www.cvkeskus.ee/38160

Leidsid aegunud tööpakkumise

Vaata hoopis uusi tööpakkumisi Sinu valdkonnas!

Värsked tööpakkumised

Euroopa koolide inspektor

FIRMA NIMI PEIDETUD

Tööpakkumine on aegunud!

Tööpakkumise number 38160

Tööpakkumise number

38160

Töö kirjeldus

Taust:
Euroopa ühenduste teenistujate lastele ühtse hariduse andmiseks loodud asutusi nimetatakse Euroopa koolideks. Iga Euroopa Kooli konventsiooniga ühinenud või ühinemissoovi avaldanud EL liikmesriik määrab ametisse 2 inspektorit, üks neist lasteaiale (nursery, 4-6-aastased lapsed) ja algkoolile (primary school, esimesed 5 õppeaastat), teine keskkoolile (secondary school, järgnevad 7 õppeaastat).

Inspektorid moodustavad omavahel vastavalt algkooli ja keskkooli inspektorite nõukogud. Inspektorite Nõukogu ülesanne on kindlustada koolides antava hariduse kvaliteet ja selle järelevalve. Samuti teeb nõukogu ettepanekuid õppekavade muutmiseks ja õppetöö korraldamiseks

Inspektorid suhtlevad omavahel tihedalt. Inspektorite nõukogud kogunevad 4 korda aastas, üldjuhul juunis ja septembris (à 2 päeva) ning novembris ja märtsis (à nädal), mil pannakse paika järgmise pooleaasta õppekavad. Eksamite ajal on kohal oluliselt rohkem asjatundjaid igast liikmesriigist. Samuti on iga õppeaine kohta loodud toimkonnad, mis käivad perioodiliselt koos.

Inspektorite omavaheline suhtlus toimub EL põhikeeltes (prantsuse, inglise, saksa), üldjuhul on ametlikel kohtumistel ka tõlge 3 keele vahel. Seega vähemalt ühte nendest keeltest peaks inspektor väga hästi valdama.


Inspektori tegevus hõlmab:
- õppekavade koostamist pidades silmas ka liikmesriikide õppekavu;
- Euroopa Koolide õppekavade ja Eesti üldhariduse õppekava vastavuse hindamist, milleks kaasatakse eksperte liikmesriikidest;
- keskkooli eksamikavade (baccalaureate) koostamist;
- teatud õppematerjalide tõlkimist emakeelde (või sellise tõlke korraldamist);
- koostööd õpetajatega ja nende töö kvaliteedi kontrolli (samuti raportite koostamist õpetamise kvaliteedi kohta);
- koostööd kooli administratsiooniga, lastevanemate nõukoguga õppekorralduslikes küsimustes.

Inspektori töökoormuseks on 16 tundi nädalas (0,4 ametikohta). Inspektorid on oma liikmesriigi ametnikud ning saavad töötasu oma liikmesriigis. Euroopa Kooliga seotud ülesannete tõttu veedavad nad arvestatava osa tööajast (hinnanguliselt 50%) väljaspool oma koduriiki. Liikmesriik maksab inspektoritele nende tavapärast palka. Kõik lähetustega seotud kulud (sõidupiletid, majatus, päevarahad jmt) katab Euroopa Kool.


Nõudmised kandidaadile

· ettevalmistus (magistrikraadile vastav kvalifikatsioon) hariduse või koolikorralduse alal;
· vähemalt viieaastane töökogemus hariduse korraldamisega seotud ametikohal;
· soovitavalt avaliku teenistuse töökogemus;
· inglise keele oskus vähemalt edasijõudnute tasemel (Euroopa keelemapi B2 tase).


Ettevõte pakub

huvitavat tööd, võimalust saada kogemusi erinevatest Euroopa riikidest.


Lisainfo

Täpsemalt on inspektorite funktsioonid, organisatsioonilised protseduurid, töötingimused, töönõupidamiste ja infovahetuse korraldus, tööga seotud kulude katmine kirjeldatud inglisekeelses materjalis, mida saab küsida HTM personalitalitusest telefonil 7350 253.

Palume esitada sooviavaldus koos motivatsioonikirjeldusega, curriculum vitae ning dokumendid hariduse ja keeleoskuse kohta 13. detsembriks k.a HTM personalitalitusse postiga (Munga 18, Tartu 50088) või elektrooniliselt personal@hm.ee. Lisainfo telefonil 7350 253.


Asukoht:
Välismaa
Töö tüüp:
osaline tööaeg, ametnik
Kuulutus aegub:
15. detsember 2004
Kuulutus sisestati:
2. detsember 2004

FIRMA NIMI PEIDETUD