Värsked tööpakkumised
Tööpakkumise number #641058

Decision Engine Analyst

CVKeskus.ee klient
Tartu, Tartumaa
Tööpakkumine on aegunud!

Asukoht: Tartu, Tartumaa
Töö tüüp: täistööaeg
Lisainfo: palgatöötaja

Kuulutus sisestati: 19. veebruar 2020
Kuulutus aegub: 2. märts 2020

Töö kirjeldus

- You will deliver the decision-making process through implementation and constant development of Decision Engine
- You are an internal data expert and assist in the data mapping requirements between the internal systems as well as external data sources

Ootused kandidaadile

* You have previous experience in developing, testing and introducing new business principles and systems inside the organization
* You are detail-oriented and able to handle time pressure
* You can handle large information flow and separate business-critical information
* You have basic knowledge of SQL and JavaScript
* You have good knowledge of defining business requirements and user stories
* You have experience in mapping business processes
* You have knowledge of web service integration (REST, JSON, XML)

* Competitive salary (reviewed yearly based on your performance)
* Good people to collaborate with – check out lifeatbigbank and bigbankwow at Instagram
* Good conditions for professional and personal development
* 'Let's do this' mentality in an international banking environment
* Monthly sports benefit + free participation at 2 national sport events
* 3 paid ‘stay at home and get well’ days
* Additionally, 2 paid important personal days

Tööpakkumise number
#641058

Töö tüüp:
täistööaeg
Lisainfo:
palgatöötaja
Kuulutus aegub:
2. märts 2020
Kuulutus sisestati:
19. veebruar 2020

Bigbank AS on Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Hispaanias ja Rootsis tegutsev ning Saksamaa, Austria ja Hollandi turul piiriüleseid teenuseid osutav tähtajalistele hoiustele ning tarbimislaenudele spetsialiseerunud pank. Meie ettevõtte peakontor asub Eestis ning kogu Grupis töötab kokku 430 nooruslikku, ettevõtlikku ja lahedat inimest. Lisainfot meie kahekümneaastase tegevuse ja tulevikuplaanide kohta leiad: www.bigbank.ee.

Vaata rohkem