Värsked tööpakkumised
Tööpakkumise number #781404

Customer Demand Specialist

CVKeskus.ee klient
Tallinn, Harjumaa
Link kopeeritud
Tööpakkumine on aegunud!

Töö kirjeldus

  • Handling of sales orders and forecasts from the customers

  • Liaisons and communication with internal and external partners

  • Compiling of dispatch and invoice related documents and records

  • Preparing of different reports

  • Coordination of different customer related activities and projects

Ootused kandidaadile

  • Experience and/or education in the field of supply chain, logistics, demand management or customer service

  • Problem solving skills, as well as the ability to organize and prioritize your work efficiently

  • Ability to work independently as well as in a team

  • Estonian and English (written and oral), Russian or any other language is a plus

  • Analytical thinking and experience in working with data

Ettevõte pakub

  • Be part of a high-achieving éolane team

  • Work in a comfortable office

  • Acquire expertise in international supply chain management

  • Get additional paid vacation days

Tööpakkumise number
#781404

Info

Töö tüüp:
täistööaeg
Lisainfo:
palgatöötaja
Kuulutus aegub:
2. juuni 2022
Kuulutus sisestati:
3. mai 2022

CVKeskus.ee klient

Vaata rohkem