Õendustöötaja / hooldustöötaja – keelekoolitus Eestis ja töökohad Soomes

CVKeskus.ee klient
10 - 13.91 €/tunnis Bruto

Töö kirjeldus

Otsime planeeritavale keelekoolitusele Eestis (võimalikud koolituskohad Tallinn, Tartu või Skype koolitus), kui ka Soome tööle (erinevad piirkonnad):

Diplomiga õendustöötajaid / hooldustöötajaid- keelekoolitus Eestis ja töökohad Soomes

Õendustöötajatele:
Nõudeks kandidaadile on diplom õendustöötaja erialal, mille väljaandjaks võib olla Tallinna Meditsiinikool, Tartu Meditsiinikool või Kohtla-Järve Meditsiinikool (praeguse nimega Tallinna Tervishoiu Kõrgkool või Tartu Tervishoiu Kõrgkool).

Juhul kui olete omandanud diplomi enne 01.05.2004, peate omama kehtivat tööstaaži õena viimase 7 aasta jooksult vähemalt 5 aastat. Lisaks peab kehtima Terviseametis registreering õe ametikohale.

Hooldustöötajale:
Nõudeks kandidaadile on diplom „hooldusõe“ või „hooldustöötaja“ erialal, mille väljaandjaks võib olla Tallinna Tervishoiu Kõrgkool või Tartu Tervishoiu Kõrgkool.
Samuti on õnnestunud Valvira luba saada teiste peale 2004 aastat omandatud kahe aasta pikkuse koolituste diplomitega, näiteks Valga Kutseõppekeskuse diplomi alusel.

Enne töö algust korraldame kolm kuud kestva intensiiv-keelekoolituse. Soome keelt õpitakse eesti või vene keele baasil. Koolituse maht on 180 akadeemilist tundi. Keelekoolituse eesmärgiks on koolitada kandidaate suhtlema ja kirjutama soome keeles vähemalt B1.1 tasemel. Keelekoolitus toimub õhtuti ning nädalavahetustel, et sedasi võimaldada õppimist ka praeguse töö kõrvalt. Palume kandidaatidel arvestada koolituse intensiivsusega - koolituse maht on keskmiselt 15 akadeemilist tundi nädalas ja lisaks kodused ülesanded. Nendel, kellel hetkel ei ole veel seaduslikustamist, aitame taotleda Soome seaduslikustamist (Valvira – laillistus).

Peale keelekoolitust pakume tööd erinevates Soome tervishoiu asutustes vastavalt hetke võimalustele, töökogemustele ja keeleoskusele. Töötamist alustatakse tavaliselt 2 nädala tasustamata või 3 kuu tasustatud praktikaga. Praktika eesmärgiks on aidata nii töötajal kui ka klientettevõttel veenduda töö sobivuses kandidaadile. Lisaks sellele on 3 kuu tasustatud praktika hea võimalus praktiseerida oma soome keele oskust ning kohaneda Soome elukeskkonnaga.

Korraldame MRSA – testi, vajadusel ”Hygieniapassi” testi. Samuti aitame kohapeal teha vajalikud registreerimised. Keelekoolituse ja praktikakoha saamise vahele võib tekkida mõningane ooteaeg. Reisimine Soome toimub peale praktikakoha kinnitamist.

Töötasu peale praktikat olenevalt tööülesannetest on 10,54 kuni 13,91 EUR/ h (bruto). Hiljem, kui töötaja on võimeline töötama iseseisvalt, lisanduvad töötasule lisad õhtul (+15%), öösel (+30%), laupäeval (+20%) ja pühapäeval (+100%) tehtavast tööst. Töö- ja lisatasusid makstakse vastavalt Soome seadusandlusele.

Järgnevate koolituste algusajaks 2.-4.12.2015 (algusaega muudetud 25.11.2015). Koolituste täpsemad algusajad täpsustatakse hiljem. Võimalikud linnad, kus saame koolitust korraldada, on Tallinn ja Tartu. Lisaks pakume võimalust kandideerida koolitusel osalemiseks „Skype koolitusena“.

Planeeritud koolituse talvevaheaeg on 21.12.2015 – 03.01.2016.

Muudatused koolituse aegades ja kohtades novembri 25.11.2015 seisuga:

Tallinna koolitus vene keele baasil, võimalus õppida nii kohapeal kui ka Skype ühenduse kaudu.
Asukoht: Ahtri 6, Tallinn
Detsembris:
T: 17:00 - 20:15
R: 18:00 - 20:15
L ja P: 10:00 - 13:15

Alates jaanuarist:
E ja K: 18:00 - 21:15
L: 10:00 - 13:15

Tähelepanu! 25.11.2015 seisuga on selgunud, et eesti keele baasil korraldame koolituse Tartus.

Tartu koolitus eesti keele baasil, võimalus õppida nii kohapeal kui ka Skype ühenduse kaudu.
Asukoht: Tartu Kutsehariduskeskus, Kopli 1 A, Tartu.
E, K ja N: 17:00 - 20:00
L: 10:00 – 13:45
Graafik: 17 akadeemilist tundi nädalas, kuid igal kuul vähemalt üks nädalavahetus koolitusest vaba. Vastavalt õpetaja graafikule.

Meie poolt pakutav keelekoolitus on töötajale tasuta juhul, kui asute peale koolitust meie poolt pakutavale töökohale tööle. Kandidaatidel palume arvestada väljaminekutega, mis kaasnevad seoses Soome seadusega ettenähtud seaduslikustamisega õena töötamiseks (Eestis Tervishoiuamet ja Valvira Soomes) ning kulutustega, mis kaasnevad Soomes tasustamata praktikal töötades.

Ootused kandidaadile

- diplom õendustöötaja (õde või ämmaemand) või hooldustöötaja erialal
- eesti või vene keele oskus (vajalik koolituse ja töövestluse läbiviimiseks)
- EU – kodakondsus või tööluba Soomes töötamiseks.
- kindel soov asuda Soome tööle
- valmidus siduda ennast koolitusega
- soov õppida juurde, täiendada ennast seoses Soome tervishoiusüsteemiga

Skype koolituse nõudmised:
- Skype koolitusel osalemiseks on vajalik interneti püsiühendus, kõrvaklapid koos mikrofoniga ning veebikaamera.
- ka Skype koolituse kaudu osalejatelt eeldatakse füüsiliselt kohal viibimist vähemalt 4-5 korral koolituse ajal (nt. vahetestid, lõputest, kokkusaamised Soome esindajatega ja koolituse lõpetamine).

Kasuks tuleb:
- soome keele oskus
- Valvira seaduslikustamise omamine
- inglise keele oskus
- rootsi keele oskus
- erialased koolitused (mahuga üle 32 h)
- Soome „Lääkepassi“ või IV – loa omamine
- varasem töökogemus geriaatria valdkonnast.
- varasem töökogemus sisehaiguste osakondadest.
- valmidus asuda tööle Põhja- ja Ida-Soomes pakutavatele töökohtadele.
- soov kolida Soome püsivalt (koos perekonnaga)

Ettevõte pakub

- keelekoolitust tööks Soomes
- vajadusel juhendame seaduslikustamise taotlemisel
- aitame ametnike külastamisel ja registreerimisel
- aitame majutuse leidmisel vastavalt töökoha piirkonnale.
- võimalust leida alalist tööd Soomest.

Lisainfo

Bioanalüütikutele ja radioloogiatehnikutele saame pakkuda koolituskohti juhul, kui on eelnevalt omandatud Valvira seaduslikustamine.

Sobivate kandidaatidega võetakse ühendust ja lepitakse vestluse aeg vastavalt elukohale kas Tallinnas, Tartus või Skype ühenduse kaudu.

Palume Teil kandideerida esimesel võimalusel, et jõuaksime kõikide soovijatega vestluse läbi viia enne koolituse algust!

Saadame kõigile kandidaatidele, keda kutsutakse töövestlustele, põhjaliku informatsiooni, kus on lahti seletatud koolituse / töötamise üksikasju täpsemalt (seaduslikustamine, majutus, kohustused jne.).

Need, kes on meie juures juba varem vestlusel käinud, saavad teavitada meid oma huvist praegusele koolitusele kandideerimiseks elektronposti kaudu.

Lisainfo palga kohta: Hiljem, kui töötaja on võimeline töötama iseseisvalt, lisanduvad töötasule lisad õhtul (+15%), öösel (+30%), laupäeval (+20%) ja pühapäeval (+100%) tehtavast tööst.

Lisaks kasutame alates 01.09.2015 järgmisel kujul preemiaprogrammi:
- Juhul kui asutakse tööle üle 300 km kaugusel Helsingist, pakume preemiaks 400 € peale 4 kuu tööaja täitumist ja töösuhte jätkumist.
- Juhul kui asutakse tööle üle 600 km kaugusel Helsingist, pakume preemiaks 800 € peale 4 kuu tööaja täitumist ja töösuhte jätkumist.